Souhlas se zpracováním osobních údajů pro zasílání e‑mailového zpravodaje (eNews)

 1. V souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) – dále jen GDPR – Vás CESNET, z. s. p. o. žádá o udělení souhlasu se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání e‑mailového zpravodaje.

 2. Svůj souhlas udělujete správci osobních údajů, kterým je CESNET, z. s. p. o., Zikova 1903/4, 160 00 Praha 6, IČ: 63839172, DIČ: CZ63839172 (dále jen sdružení CESNET). Kontaktní informace najdete zde.

 3. Souhlas udělujete sdružení CESNET k tomu, abychom Vám mohli zasílat e‑mailový zpravodaj eNews. K tomu potřebujeme znát tyto Vaše osobní údaje:

  • Jméno
  • Příjmení
  • E-mail adresu
 4. Tyto osobní údaje jsou a budou použity pouze v souvislosti s provozem tohoto zpravodaje.

 5. Účelem e‑mailového zpravodaje je informování o aktivitách sdružení CESNET, o pořádaných akcích (semináře, konference, školení) a o novinkách souvisejících se sdružením CESNET.

 6. Vezměte prosím na vědomí, že e‑mailový zpravodaj eNews má následující vlastnosti:

  • Zprávy do tohoto zpravodaje posílá pouze sdružení CESNET (správce),
  • zprávy jsou ukládány do archivu a ten je dostupný na stránkách www.cesnet.cz,
  • přihlásit k odběru zpráv se může kdokoliv,
  • osobní údaje, které nám poskytnete, budeme uchovávat po dobu, po kterou budete odběratelem e-mailového zpravodaje eNews,
  • kdykoliv je možné se z odběru zpráv odhlásit. Po odhlášení z odběru zpráv budou Vaše osobní údaje z databáze pro rozesílání e-mailového zpravodaje vymazány.
 7. Poskytnuté osobní údaje zpracovává společnost The Rocket Science Group LLC d/b/a MailChimp, která provozuje technologii k rozesílání hromadných e-mailových zpráv MailChimp, kterou pro e-mailový zpravodaj používáme. MailChimp má sídlo i servery pro zpracování osobních údajů umístěné v USA. K zajištění ochrany osobních údajů při zpracování jsme s touto společností uzavřeli smlouvu o zpracování osobních údajů.

 8. K osobním údajům, které evidujeme v souvislosti s provozováním e-mailového zpravodaje, máte veškerá práva stanovená v nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Tato práva můžete uplatnit prostřednictvím kontaktů uvedených v bodě 1 výše.

 9. Tato pravidla jsou dostupná v české a anglické verzi. Dojde-li k rozporu mezi těmito verzemi, přednost má verze česká.

Pravidla ve verzi 1.0 byla zveřejněna dne 23. 5. 2018.

Poslední změna: 25.5.2018