EGI Advanced Computing for EOSC

Akronym: EGI-ACE

Poskytovatel: EU
Program: H2020
Identifikační číslo: 101017567

Období realizace: 01/2021 – 06/2023

Koordinátor projektu: EGI.eu – STICHTING EGI
Počet partnerů: 33
Role sdružení CESNET: partner
Vedoucí za CESNET:
Mgr. Miroslav Ruda

Projekt EGI-ACE umožňuje výzkumným pracovníkům ze všech oborů spolupracovat na přeshraničním výzkumu náročném na data a výpočet prostřednictvím bezplatných služeb v místě použití. V návaznosti na integraci distribuované výpočetní techniky v rozbočovači EOSC poskytuje výpočetní platformu EOSC a přispívá k EOSC Data Commons prostřednictvím federace cloudových výpočetních a úložných zařízení, služeb PaaS a datových prostorů s analytickými nástroji a federovanými přístupovými službami.

Platforma je postavena na federaci EGI, největší distribuované výpočetní infrastruktuře pro výzkum. Federace EGI poskytuje více než 1 Exabyte výzkumných dat a 1 milion jader CPU, které podporovaly objev Higgsova bosonu a první pozorování gravitačních vln, přičemž zůstávají otevřené novým členům.

Platforma sdružuje kapacitu některých z největších evropských výzkumných datových center a využívá federovanou správu služeb v souladu s ISO. Během 30 měsíců poskytne více než 82 M hodin CPU a 250 K hodin GPU pro zpracování a analýzu dat a 45 PB / měsíc pro hostování a využití výzkumných dat. Její služby řeší potřeby hlavních výzkumných infrastruktur a komunit praktik zapojených do projektu EOSC-hub. Platforma postupuje nad rámec současného stavu díky přístupu zaměřenému na data, kde data, nástroje a výpočetní a úložná zařízení tvoří plně integrované prostředí přístupné přes hranice díky virtuálnímu přístupu.

Webové stránky projektu

Poslední změna: 16.11.2021