Pokračujeme v podpoře významných akcí medicínské komunity

CESNET po celou dobu své existence aktivně spolupracuje s medicínskou komunitou. Zajišťuje nejen dokonalou síťovou konektivitu do nemocnic a jejich propojení do celého akademického světa, ale poskytuje i přímou podporu akcím, které jsou v této komunitě pravidelně realizovány. Očekáváme, že po nucené přestávce způsobené covidovou krizi se opět zvýší jejich četnost. V průběhu letošního roku jsme podpořili několik akcí, které vyžadovaly speciální multimediální podporu. V říjnu proběhla dvě významná setkání.

Jerieho kardio den
Kardiocentrum Krajské zdravotní, a.s., uspořádalo ve čtvrtek 20. října v Ústí nad Labem odbornou konferenci Jerieho kardio den. Pod názvem připomínajícím průkopníka kardiologie na severu Čech a jejího zakladatele v ústecké nemocnici MUDr. Pavla Jerieho se nadregionální akce uskutečnila potřetí, celkově se specialisté na kardiovaskulární péči sešli v Ústí nad Labem na konferenci už poosmnácté.
Po prvních dopoledních blocích konference, věnovaných arytmologii, následoval přímý přenos z katetrizačního sálu. Odpoledne se účastníci konference věnovali strukturálním onemocněním a kazuistikám. V posledních letech se toto setkání pořádá vždy s pomocí technického zabezpečení CESNET. Celá akce byla přenášena po internetu, kde ji mohli sledovat další účastníci.

68. výroční konference České urologické společnosti
CESNET již mnohokrát zajišťoval ve spolupráci s AV MEDIA přenosy z výročních konferencí České urologické společnosti. Ta letošní proběhla od 19. do 21. října v hotelu Clarion v Olomouci s bohatým odborným programem za velké účasti domácích i zahraničních specialistů.
Jedním z vrcholů byl přímý přenos operace, kterou MUDr. Jan Schraml z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem provedl robotem da Vinci. Přenos z ústecké nemocnice do Olomouce byl realizován ve 3D s vysokým rozlišením v rámci panelu expertů pod titulem Méně obvyklé výkony při robotické operaci.