Seminář gridového počítání 2018 se koná už zítra v NTK v Dejvicích

Praha 10. května 2018. Sdružení CESNET pořádá zítra, tedy 11. května, celodenní Seminář gridového počítání 2018. Začíná v 10 hodin v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích.

Seminář se zaměří na zpracování, analýzu a ukládání dat i na představení novinek v gridovém a cloudovém prostředí MetaCentrum a CERIT-SC. Odborníci hostům mimo jiné představí nové možnosti cloudového prostředí, naučí je zacházet s tzv. kontejnery a prozradí, jak správně a efektivně ukládat i zpracovávat data a posílat úlohy do PBS Pro prostředí.

Seminář organizuje projekt MetaCentrum sdružení CESNET a Centrum CERIT-SC při Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Sponzorem akce je společnost SafeD.

Podrobnosti o akci najdete na: https://metavo.metacentrum.cz/cs/seminars/seminar2018/index.html

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro vědu, výzkum a vzdělávání, která zahrnuje počítačovou síť, výpočetní gridy, datová úložiště i prostředí pro spolupráci a nabízí širokou škálu služeb univerzitám, vědecko-výzkumným pracovištím i dalším institucím. Sdružení se zabývá také vlastním výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií a reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT. Sdružení CESNET klade velký důraz na problematiku bezpečnosti provozu sítí, služeb a ochrany uživatelů.

Poslední změna: 11.5.2018