CESNET představí služby národní infrastruktury

Praha 14. října 2013. Seminář o komplexu služeb, které poskytuje e-infrastruktura CESNET, se uskuteční v pondělí 21. října od 9.30 hodin v Modré posluchárně Univerzity Karlovy v Praze. Odborníci sdružení CESNET se ve svých vystoupeních přednostně zaměří na možnosti praktického využití služeb e-infrastruktury a jejich začlenění do stávajících IT řešení na straně uživatelů. Hosté se budou moci seznámit i s několika případovými studiemi o nasazení služeb e-infrastruktury CESNET – komplexní národní IT infrastruktury určené pro potřeby tuzemské vědy, výzkumu, vývoje a vzdělávání.

Seminář je určen jak pro zástupce uživatelských organizací, tak institucí, které by služby mohly využít v budoucnu. Registrovat se lze prostřednictvím webu sdružení, konkrétně zde. Na stejném místě je i kompletní program celodenního semináře, který by měl vyvrcholit diskusí. Vstup do historické budovy univerzity, kde se Modrá posluchárna nachází, je možný ze dvou stran (Celetná 20 nebo Ovocný trh 5, Praha 1).

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Zabývá se výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky svým výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT či gridových projektech (EGI.eu), a podílí se aktivně na jejich realizaci.

Tisková zpráva, 14. října 2013

Poslední změna: 14.10.2013