CESNET na víkendové konferenci InstallFest

Praha 4. března 2015. Odborníci sdružení CESNET vystoupí na šestém ročníku obnovené konference InstallFest, který se koná tuto sobotu a neděli (7. a 8. března) ve školicím centru Silicon Hill na pražském Strahově. Konference nabídne desítky přednášek na témata spojená s Linuxem, svobodným softwarem i dalšími otázkami.

Specialisté sdružení CESNET vystoupí v sobotním bloku. Ondřej Caletka promluví na téma utilit typu BusyBox anebo dnsmasq. Michal Strnad poradí, jak co nejrychleji obnovit systém, programy a data po kolapsu pevného disku, a poté bude mluvit o datovém úložišti sdružení CESNET. Lukáš Macura a Jiří Šlachta ve společném vystoupení představí cíle a možnosti projektu Eduroom, který se snaží zprovoznit eduroam AP (Access Point) na běžném hardwaru podporovaném OpenWRT.

Sdružení CESNET je zároveň jedním z partnerů akce.

Více informací o konferenci včetně podrobného programu se dozvíte na:
http://www.installfest.cz/if15/.

Na stejném místě se můžete na akci bezplatně zaregistrovat.

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Zabývá se výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky svým výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT či gridových projektech (EGI.eu), a podílí se aktivně na jejich realizaci.

Poslední změna: 4.3.2015