CESNET na Veletrhu Věda Výzkum Inovace

Praha 22. února 2017. Sdružení CESNET se zúčastní nadcházejícího Veletrhu Věda Výzkum Inovace (VVVI), který bude probíhat od 28. února do 2. března na Výstavišti Brno. Ve stánku sdružení CESNET v pavilonu B bude k vidění například karta COMBO pro 100Gb sítě. Sdružení seznámí návštěvníky také s přenosy obrazu v nejvyšší kvalitě, s technologií UltraGrid, která umožňuje vysoce kvalitní přenosy videa na komoditním PC, nabídne informace o přenosu času po optické síti, o fotonických i dalších službách poskytovaných v rámci národní e-infrastruktury CESNET.

Veletrh Věda Výzkum Inovace vytváří novou interdisciplinární platformu propojující vědeckou a výzkumnou sféru s podnikatelským prostředím. Poskytuje příležitost školám, firmám, výzkumníkům a vědeckým týmům představit výstupy své práce sobě navzájem i odborné a široké veřejnosti.

Veletrh bude zahájen slavnostním setkáním za přítomnosti významných osobností z různých vědních oborů a státní správy. Účast přislíbili například místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, předseda České konference rektorů Tomáš Zima i prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.

Více o veletrhu na: www.vvvi.cz

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Zabývá se výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky svým výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT či gridových projektech (EGI.eu), a podílí se aktivně na jejich realizaci.

Poslední změna: 14.11.2017