CESNET je partnerem prvního komunitního setkání československých správců sítí CSNOG

Praha 24. května 2018. CESNET se stal partnerem prvního ročníku komunitního setkání československých správců sítí CSNOG (Czech and Slovak Network Operators Group), které proběhne 11. a 12. června v brněnském hotelu Voroněž. Hlavními hostiteli jsou správce české národní domény CZ.NIC a provozovatel neutrálního propojovacího uzlu v České a Slovenské republice NIX.CZ.

Setkání CSNOG je určeno zástupcům poskytovatelů internetového připojení, síťovým operátorům, provozovatelům registrů, internetovým inženýrům a všem zájemcům o internetové a síťové technologie. Má komunitní charakter, čímž se významně liší od jiných odborných akcí. Hlavním cílem je propojit specialisty z oblasti internetových sítí a umožnit jim vzájemnou výměnu zkušeností, diskuzi nad aktuálními tématy i sdílení řešení vedoucích k rozvoji internetových sítí v Česku a na Slovensku.

Program je zaměřený na odborná technická témata, například na síťovou architekturu, bezpečnost sítí, zpracování dat či na DNS. Je koncipován jako série přednášek, jejichž kvalitu zaručuje programová komise, která vybírá příspěvky z přihlášených abstraktů. Úvodní přednášku pronese Richard Sheehan ze společnosti Facebook, který se bude věnovat aktivnímu monitorování sítě. Druhý den otevře Tomáš Košňar ze sdružení CESNET, který se zamyslí nad možnými limity architektury připojení pro kritické služby.

Kompletní program včetně registračního formuláře a dalších informací je na: csnog.eu

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro vědu, výzkum a vzdělávání, která zahrnuje počítačovou síť, výpočetní gridy, datová úložiště i prostředí pro spolupráci a nabízí širokou škálu služeb univerzitám, vědecko-výzkumným pracovištím i dalším institucím. Sdružení se zabývá také vlastním výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií a reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT. Sdružení CESNET klade velký důraz na problematiku bezpečnosti provozu sítí, služeb a ochrany uživatelů.

Poslední změna: 24.5.2018