Aktuality25. 5. 2021

Cloudové služby pro uživatele CESNETu

Nabízíme naším uživatelům prostřednictvím rámcových smluv uzavřených na základě výsledků projektu OCRE cloudové a infrastrukturní služby (IaaS, PaaS, SaaS) významných komerčních poskytovatelů za zvýhodněných podmínek! Více se dočtete v tiskové zprávě.

Aktuality17. 5. 2021

CSNOG 2021

Komunitní setkání správců českých a slovenských sítí CSNOG 2021 proběhne 13. a 14. října online. CSNOG umožňuje sdílení zkušenosti a praktických řešení, která mohou zvýšit kvalitu českých a slovenských sítí, a podělit se o názory na aktuální síťařská témata. Další informace budou zveřejňovány na webu CSNOG.

Aktuality13. 5. 2021

Jsme součástí iniciativy hSOC (Hospital Security Operation Center)

V souvislosti s aktuální situací, kdy tuzemské zdravotnictví odolává hackerský útokům, se spojily velké nemocnice a významné odborné organizace s cílem koordinovat kybernetickou bezpečnost resortu. 38 nemocnic a zdravotnických zařízení ve spolupráci s CESNET vytvořilo uzavřenou síť, přes níž se nemocnice připojují k internetu. Společný systém podle tvůrců odrazí tisíce kybernetických útoků nebo jiných škodlivých událostí denně. Více zde.

Aktuality10. 5. 2021

Rozšířili jsme zabezpečení naší infrastruktury

Z důvodu zvyšující se četnosti a intenzity kybernetických útoků typu DDoS jsme posílili zabezpečení vnějšího perimetru naší sítě. Zabezpečení na úrovni globální konektivity přinese uživatelům účinnější ochranu proti kybernetickým útokům. Více o zabezpečení a o spolupráci se společností Prozeta se dočtete v naší tiskové zprávě.

Akce

Workshop OCRE 1. 6. 2021, online

On-line seminář nejen o IPv6 4. 6. 2021, online

Konference e-infrastruktury CESNET 20. – 22. 4. 2021, online

Školení Forenzní trénink – začátečníci září 2021

archiv akcí…