Aktuality6. 8. 2019

Festival bezpečného Internetu (FBI19)

Společně s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost, sdružením CZ.NIC a dalšími partnery připravujeme sérii konferencí pod názvem Festival bezpečného Internetu (FBI).
První konference proběhne v Praze v termínu 2. – 3. 10. a následovat budou Karlovy Vary (15. – 16.10.) a Olomouc (21.10.). Zájemci se mohou registrovat na jednotlivá setkání, jejichž společným cílem je umožnit vzájemnou výměnu zkušeností, diskuzi nad tématy spojenými s on-line bezpečností a sdílení praktických řešení.
Více informací najdete v naší tiskové zprávě.
Registrace na všechny semináře je otevřena na webu akce.

Aktuality24. 7. 2019

MetaCentrum Cloud je součástí EOSC Marketplace

Služba MetaCentrum Cloud byla zařazena do katalogu EOSC Marketplace. MetaCentrum Cloud je IaaS služba (Infrastructure as a Service) pro vědecké uživatele s jednoduchým administračním webovým rozhraním a programovatelným API pro správu virtuálních strojů, sítí a úložiště.
Služba je provozovaná na OpenStack technologii společně s CERIT-SC v rámci jednotné e-infrastruktury e-INFRA.cz. Podporuje pokročilé způsoby použití, včetně podpory složitých virtuálních sítí, ukládání objektů a přístupu k GP-GPU.

Aktuality12. 7. 2019

Pilotní provoz v rámci projektu PROTECTIVE

V rámci Evropského projektu PROTECTIVE probíhá druhé pilotní ověření systému pro automatizované sdílení a analýzu informací z oblasti kybernetické bezpečnosti. Do výměny informací je zapojeno několik Evropských sítí národního výzkumu a vzdělávání, mezi nimi projektoví partneři CESNET (Česká republika), PSNC (Polsko) a RoEduNet (Rumunsko), a další instituce z řad projektových partnerů. Podrobnější informace obsahuje tisková zpráva.

Akce

10th CEF Networks Workshop 2019 3.–4. září, Praha

Školení Forenzní trénink 10.–11. a 12.–13. září, Praha

všechny akce…