Aktuality4. 10. 2022

The Catch 2022 přichází!

Každoroční soutěž The Catch, spojená s měsícem kybernetické bezpečnosti, se blíží, tentokrát s podtitulem „Catch the packet“. Letos se stanete zaměstnancem společnosti Mysterious Delivery Ltd. Tato společnost se potýká s řadou potíží. Proč chybuje AI řídící společnost? Kam se ztrácí balíčky? To vše a ještě mnoho dalšího odhalíte v našich úlohách. Začínáme v pondělí 10.10. přesně ve 12 hodin!

Aktuality3. 10. 2022

Říjen – měsíc kybernetické bezpečnosti

1. října začal 10. ročník Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti s cílem vzbudit zájem o problematiku bezpečnosti v kyberprostoru. Pod záštitou NÚKIB probíhá v České republice Festival bezpečného internetu. CESNET v jeho rámci pořádá CTF soutěž The Catch zaměřenou na prověření znalostí a dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti a ve spolupráci s CZ.NIC konferenci „Digitální gramotnost a bezpečnost v on-line prostředí“.

Aktuality30. 9. 2022

Ředitel CESNETu předal ceny vítězům vědecké show FameLab

Vítězové vědecké show FameLab, jejíž je CESNET partnerem, jsou známi. Dnešní finále bylo napínavé do poslední chvíle. Všech jedenáct finalistů předvedlo neskutečný výkon. Dvě vítězky, vybrané porotou a diváky, Eliška Jandová a Terezie Páníková, získávají od CESNETu finanční dar ve výši 10.000,- Kč na své další výzkumné aktivity. Cenu předal osobně ředitel CESNETu Ing. Jakub Papírník. Gratulujeme a přejeme hodně osobních i pracovních úspěchů.

 

Aktuality27. 9. 2022

Blíží se Festival bezpečného internetu

Na 20. 10. v rámci měsíce kybernetické bezpečnosti připravujeme ve spolupráci s CZ.NIC konferenci Digitální gramotnost a bezpečnost v on-line prostředí. Sejdeme se v Národní technické knihovně v Praze. Budeme hledat odpovědi na otázky spojené s narůstající důležitostí moderních technologií v našich životech a s bezpečným chováním v kyberprostoru.

Kompletní program a registrační formulář naleznete na webu akce.

Aktuality27. 9. 2022

Hudebníci v Tallinu a Praze propojeni naší technologií na společném vystoupení

CESNET předvedl svoje technologie pro distanční spolupráci na mezinárodním setkání Network Performing Arts Production Workshop (NPAPW), které se konalo ve dnech 12.-14.9.2022 v Tallinnu v Estonsku. Pomocí technologie MVTP vyvíjené sdružením CESNET založené na programovatelném hardware byli v reálném čase propojeni hudebníci mezi Tallinem a Prahou ve společném vystoupení. Více zde.

Aktuality26. 9. 2022

Konference EGI 2022 za námi

Konference EGI 2022 v Praze je úspěšně za námi. Děkujeme všem přednášejícím i těm, kteří se podíleli na její přípravě.

Pro ty, kteří neměli šanci se zúčastnit přímo na místě jsou k dispozici prezentace na webu akce.

Akce

Festival bezpečného internetu, 20. 10. 2022, NTK, Praha

Školení Forenzní trénink I., 22. – 23. 11. 2022, Hotel Olšanka, Praha

Školení Forenzní trénink II., 24. – 25. 11. 2022, Hotel Olšanka, Praha