Aktuality13. 5. 2021

Jsme součástí iniciativy hSOC (Hospital Security Operation Center)

V souvislosti s aktuální situací, kdy tuzemské zdravotnictví odolává hackerský útokům, se spojily velké nemocnice a významné odborné organizace s cílem koordinovat kybernetickou bezpečnost resortu. 38 nemocnic a zdravotnických zařízení ve spolupráci s CESNET vytvořilo uzavřenou síť, přes níž se nemocnice připojují k internetu. Společný systém podle tvůrců odrazí tisíce kybernetických útoků nebo jiných škodlivých událostí denně. Více zde.

Aktuality10. 5. 2021

Rozšířili jsme zabezpečení naší infrastruktury

Z důvodu zvyšující se četnosti a intenzity kybernetických útoků typu DDoS jsme posílili zabezpečení vnějšího perimetru naší sítě. Zabezpečení na úrovni globální konektivity přinese uživatelům účinnější ochranu proti kybernetickým útokům. Více o zabezpečení a o spolupráci se společností Prozeta se dočtete v naší tiskové zprávě.

Aktuality3. 5. 2021

CESNET zná jméno nového ředitele

Novým ředitelem sdružení CESNET bude Ing. Jakub Papírník, dosavadní ředitel Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy. V otevřeném výběrovém řízení o tom rozhodlo představenstvo sdružení CESNET. Jakub Papírník se ujme funkce 1. srpna letošního roku.
Více informací se dočtete zde.

Aktuality20. 4. 2021

Konference e-infrastruktury CESNET

První den Konference je za námi. Dopoledne jsem se ohlédli nejen za historií CESNETu, ale i za současnými úkoly a plány do dalších let. Odpoledne bylo věnováno Síti a síťovým službám, kde jsme se více dozvěděli o zahájeném upgradu sítě CESNET.
Nestihli jste živé vysílání? Stream a prezentace jsou k dispozici na webu akce. A nebo si můžete přečíst krátké shrnutí- zde.

Akce

On-line seminář nejen o IPv6 4. 6. 2021, online

Konference e-infrastruktury CESNET 20. – 22. 4. 2021, online

Školení Forenzní trénink – začátečníci září 2021

archiv akcí…