Aktuality25. 9. 2023

Jednodušší připojení k síti eduroam

Připojení k síti eduroam je pro uživatele a uživatelky zase o něco jednodušší. Nyní mohou využít aplikaci geteduroam, která zkracuje a usnadňuje celý proces. Po stažení z obchodu Google Play nebo Apple App Store si vyhledáte svoji organizaci, zadáte jméno (username@realm.cz) a heslo k eduroam a povolíte přidat eduroam k WiFi sítím. Aplikace je uživatelsky přívětivá a bezpečná. Je dostupná pro operační systémy Android 8 a vyšší nebo pro iOS. Více zde.

Aktuality14. 9. 2023

O vývoji 400 GbE FPGA sondy pro monitoring velmi rychlých sítí na Rootu

Kolega Jakub Cabal z Oddělení Nástroje pro administraci a bezpečnost popisuje vývoj nové 400 GbE FPGA sondy v článku na Root. Na rozdíl od běžných komoditních síťových karet poskytuje technologie FPGA vysokou flexibilitu. FPGA firmware lze snadno aktualizovat, doplňovat o nové funkce nebo zcela změnit pro případnou novou aplikaci. Více v článku na Root.

Aktuality8. 9. 2023

CESNET propojil Prahu a Memphis pomocí nízkolatenční technologie MVTP

Na mezinárodním setkání Network Performing Arts Production Workshop, zaměřeném na využití informačních a komunikačních technologií ve vzdělávání a spolupráci v živé kultuře, jsme předvedli naši MVTP technologii pro distanční spolupráci. Propojili jsme Hudební a taneční fakultu Akademie múzických umění v Praze a Rudi E. Scheidt School of Music v Memphisu. Více zde.

Aktuality6. 9. 2023

Nová éra české vědy: Iniciativa EOSC v České republice vstupuje do horké fáze 

Mezinárodní iniciativa EOSC (European Open Science Cloud) se rozšiřuje do České republiky. Propojí už existující vědecké komunity a vytvoří systém pro ukládání a sdílení dat. To usnadní a urychlí vědcům a vědeckým organizacím přístup k výzkumným datům. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky schválilo financování projektu „IPs EOSC-CZ“, zastřešujícího tuto iniciativu v Česku. Tím v pondělí 4. září oficiálně odstartovala jeho aktivní fáze.

Tisková zpráva: ZDE

 

Akce