Aktuality5. 12. 2022

Česká hlava pro CESNET

Sdružení CESNET obdrželo ocenění Česká hlava v kategorii Industrie, nejvyšší tuzemské vědecké ocenění. Odborná komise vyznamenala naše řešení pro přenosy obrazu a zvuku přes počítačovou síť na velké vzdálenosti s mimořádně malým časovým zpožděním. Cenu Industrie společnosti IDEA StatiCa, která se v rámci soutěže Česká hlava uděluje za nejlepší podnikovou inovaci, převzal během včerejšího slavnostního galavečera v Praze vedoucí Oddělení technologií pro síťové aplikace sdružení CESNET dr. Sven Ubik, jehož tým oceněné řešení vytvořil. Zařízení pojmenované MVTP (Modular Video Transmission Platform) umožňuje přímou distanční spolupráci v oblastech kriticky citlivých na zpoždění komunikace, například v živé kultuře.
Podrobnosti se dočtete v naší tiskové zprávě zde.

 

Aktuality25. 11. 2022

Ocenění za celoživotní dílo Janu Gruntorádovi

Na včerejším slavnostním vyhlášení výsledků 17. ročníku prestižní ankety Křišťálová Lupa byl oceněn i emeritní ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád, a to za celoživotní přínos českému internetu. Cenu za celou českou internetovou komunitu Janu Gruntorádovi předali výkonný ředitel CZ.NIC Ondřej Filip, ředitel sdružení NIX.CZ Adam Golecký, předseda představenstva sdružení CESNET Miroslav Tůma a šéfredaktor internetového deníku Lupa.cz David Slížek. Gratulujeme! Záznam z akce zde.

   

Aktuality22. 11. 2022

Nejlepší účastníci The Catch 2022 oceněni

Vítězem The Catch 2022 se stal Michal Sládeček. Na včerejším vyhlášení výsledků v nových prostorách CESNET, za účasti vedení sdružení, převzal pamětní medaili a další zajímavé ceny. Michal se dostal přes všechny překážky v nejrychlejším čase 23 hodin a 5 minut. Nedůsledné nastudování pravidel, kdy si Michal myslel, že má na vyřešení všech úkolů pouze 24 hodin, se ukázalo být konkurenční výhodou. Mezi oceněnými byl i Petr Vaněk, který se zúčastnil všech šesti podzimních ročníků The Catch. Ocenil, že se soutěž zlepšuje. Úkoly jsou zajímavé a je pro něj stále výzvou se s nimi poprat. Vítězi a všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další ročník. O tom, jak vznikala letošní soutěž, si můžete přečíst v krátkém rozhovoru s tvůrcem hry Alešem Padrtou z Forenzní laboratoře CESNET.

Aktuality17. 11. 2022

Write-upy ze soutěže The Catch

Soutěžní část The Catch je již za námi, ale některé její části nás provázejí dál. Kdo má zájem, tak může pokračovat v řešení jednotlivých úloh, dokud naši kolegové nezačnou připravovat další ročník. A pro ty z vás, které by zajímalo jak postupovali a přemýšleli ostatní řešitelé, tu máme write-upy.

Akce

Workshop e-IRG, 12. – 13. 12. 2022, Hotel Vienna House Diplomat, Praha