Aktuality11. 9. 2020

Pražské klarinetové dny

V rámci 9. ročníku kulturně vzdělávacího projektu Pražské klarinetové dny proběhli online klarinetové koncerty. Letošní rok přinesl omezení v možnosti cestování pedagogů i studentů. Sdružení CESNET proto pomáhá zajistit distanční výuku prostřednictvím počítačové sítě a přenosových technologií.

V sobotu 12.9. proběhl poslední koncert, který bylo možné sledovat živě i online.

Aktuality1. 9. 2020

Komunitní setkání CSNOG 2020 proběhlo online

CSNOG 2020 letos proběhlo online 8. a 9. září. Na konferenci vystoupili kolegové Rudolf Vohnout s přednáškou Kvantová distribuce kryptografických klíčů, Radoslav Bodó s přednáškou Přivítejte WebAuthn a Tomáš Podermański s přednáškou Na doraz – kam až sahají meze síťového subsystému Linuxového jádra.
Prezentace a záznam konference naleznete na stránkách csnog.eu.

Aktuality1. 9. 2020

TCS certifikáty s platností 1 rok

Na základě požadavků společností Apple a Google budou serverové certifikáty TCS vydávány pouze s platností 1 rok. Certifikáty vydané do 31. 8. 2020 23:59 zůstávají platné.

Aktuality20. 8. 2020

CESNET propojí hudebníky v Praze a Vídni

CESNET pomocí technologií pro nízkolatenční přenosy LoLa a MVTP propojí hudebníky v Praze a Vídni. Hudebníci vystoupí na unikátním koncertě současně v Sále Martinů Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze (HAMU) a na Univerzitě hudebních a dramatických umění ve Vídni (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien – MDW). Koncert se uskuteční v rámci 30. ročníku festivalu International Summer Academy, který MDW v letošním roce pořádá v online formě pod názvem ISA Digital. Během koncertu vystoupí profesor Johannes Meissl a Artel Quartet na MDW a profesor Vlastimil Mareš a Trio Bohémo na HAMU. Za přípravou stojí proděkan HAMU Irvin Venyš.

Celý přenos můžete sledovat již zítra (21.8.) od 10.30:  zde.

Aktuality11. 8. 2020

Reportáž na České televizi o vzniku 3D modelu sochy Madony

Na České televizi vyšla v pořadu Z metropole reportáž o vzniku 3D modelu Madony ze Staroměstské radnice, který vytvořili naši kolegové z oddělení technologie pro síťové aplikace – Sven Ubik a Jiří Kubišta.
Celou reportáž si můžete pustit na webu ČT – zde.

Aktuality14. 7. 2020

R.U.R. ve 3D ožívá

V rámci oslav 100. výročí vydání dramatu R.U.R. se připravuje výstava „Cesta do hlubin robotovy duše“ v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Na výstavě se mimo jiné představí robot z R.U.R. ve 3D. Na zdigitalizování originální figurky robota z 20. let minulého století pracují naši kolegové Sven Ubik a Jiří Kubišta. Výstava bude zahájena 26. září ve Strži.

Akce


Školení Forenzní trénink – začátečníci 23. – 27.11.2020

CSNOG 2020 8.–9. září 2020, online

archiv akcí…