Aktuality7. 3. 2018

Budeme distribuovat družicové snímky

Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy České republiky jsme zahájili projekt Data Hub Relay – Czech Republic, ve kterém vytvoříme nové datové úložiště se specifickými mechanismy pro přístup k datům. Bude sloužit k distribuci satelitních snímků Evropské kosmické agentury. Více se dočtete v naší tiskové zprávě.

Aktuality27. 2. 2018

Přenos představení tvůrců filmu Hmyz

Ve spolupráci s producenty filmu Jana Švankmajera Hmyz jsme přenášeli představení tvůrců na slavnostní premiéře v Kině Lucerna. Do kin Scala v Brně a Central v Hradci Králové jsme přenášeli signál v kinokvalitě pomocí software UltraGRID, zatímco do dalších kin byl signál doručen do internetového prohlížeče (pomocí protokolu HLS).

foto (c) Kazumi Terazaki

Aktuality23. 2. 2018

CESNET na InstallFestu

Naši odborníci vystoupí na letošním ročníku tradiční linuxové konference InstallFest, který proběhne 3. a 4. března na pražském ČVUT. Konference nabídne řadu přednášek a workshopů na témata spojená s Linuxem, programováním, správou serverů či počítačovými sítěmi. Podrobnosti o našem partnerství i příspěvcích do programu přináší tisková zpráva.

Aktuality23. 2. 2018

Vystoupení v ČRo

Náš kolega Aleš Padrta měl vystoupení v celostátním vysílání Klubu Rádia Junior na ČRo Plzeň. Tématem rozhovoru bylo „Co nám hrozí na internetu? Už jste do počítače, tabletu nebo chytrého telefonu „chytili“ vir? Kdo je hacker?“ Celé vystoupení si můžete přehrát online.

Aktuality15. 2. 2018

Fotografie

Propojujeme sportoviště Olympijského festivalu

Ve spolupráci se svým partnerem, společností AV MEDIA, jsme audiovizuálně propojili sportoviště, na kterých v těchto dnech probíhá Olympijský festival, tedy Brněnské výstaviště a ČEZ Arénu v Ostravě. Přenos s rozlišením 4K je realizován pomocí námi vyvinutého zařízení MVTP. V naší tiskové zprávě najdete podrobnější informace.

Aktuality13. 2. 2018

Forenzní trénink

Právě v těchto dnech probíhá školení Forenzní trénink (13. – 14. 2. 2018), který vedou zkušení odborníci ze sdružení CESNET. Účastníci obdrží veškeré materiály používané během školení a certifikát o absolvování. Také se mohou zúčastnit doplňkové aktivity ve formě odborného večerního programu „Forensic Night @ CESNET“. Další školení bude probíhat v druhé půlce tohoto roku.

Akce

CESNET Day v Olomouci 12. dubna, Olomouc

všechny akce…