Aktuality8. 10. 2021

Viceprezident Intelu Saravan Rajendran navštívil CESNET

Naši kolegové z Liberouter se sešli s viceprezidentem Intelu pro oblast datových center. Saravan Rajendran navštívil Brno jako první destinaci mimo USA po covidových restrikcích. Cílem schůzky bylo najít vhodnou formu spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje nových PoC řešení využívající programovatelné P4 přepínače, pobavit se o možnostech financování a o zapojení studentů univerzit do společných výzkumných projektů.

Aktuality4. 10. 2021

The Catch 2021 je tu!

S říjnem, který je vždy měsíc bezpečného internetu přichází i další ročník  soutěže The Catch tentokrát s podtitulem Lost civilization. Byly objeveny stopy neznámé civilizace z první poloviny 21. století – co se stalo? Proč zanikla? To zjistíte v našich úlohách. Začínáme v pondělí 11.10. přesně ve 12 hodin!

Aktuality29. 9. 2021

Rozhovor pro Český rozhlas Plus

Náš kolega Zdeněk Šustr z Metacentra v rozhovoru s Filipem Rambouskem pro Český rozhlas Plus představil výpočetní zdroje Metacentra na Západočeské univerzitě v Plzni. Popsal způsob využití sdílených kapacit a zmínil jejich nezastupitelnou úlohu pro řadu odborníků, jako jsou např. chemici, biochemici, fyzici, badatelé v oblasti umělé inteligence, ale také vědci, kteří pracují se satelitními snímky země. Rozhovor si můžete poslechnout na webu Českého rozhlasu (od 12 minuty a 15 sekundy).

 

Akce

aktuálně se žádná akce nekoná

archiv akcí…