Aktuality5. 11. 2018

Koncert Pocta statečným – záznam

V říjnu proběhl koncert Pocta statečným, na kterém jsme živě propojili hudebníky mezi Praha a Bratislavou. Propojení proběhlo díky technologii MVTP (Modular Video Transmission Platform), která přenáší zvuk a několik kanálů obrazu ve vysokém rozlišení se zpožděním pět milisekund. Technologie hudebníky virtuálně přiblíží na vzdálenost přibližně dvou metrů, což odpovídá srovnatelnému zpoždění zvuku při akustickém šíření. MVTP tímto způsobem nabízí distanční spolupráci umělců na velké vzdálenosti, kulturní výměnu i unikátní zážitek pro diváky.

Záznam koncertu je k dispozici na webu České televize.

Aktuality30. 10. 2018

Představili jsme nové přepínače typu Flex ROADM

Na konferenci Telecom Infra Project (TIP) Summit v Londýně jsme představili své nové optické přepínače typu ROADM. Jde o dvě zařízení umožňující stavbu ROADM uzlů až s osmi linkovými směry a redundantními příspěvkovými dvacetiportovými moduly. Podrobnější informace přináší naše tisková zpráva.

Aktuality30. 10. 2018

Známe vítěze The Catch 2018

V sobotu 27. 10. proběhlo finále soutěže The Catch. Nejlepší tým „NSA Litoměřice“ poletí v prosinci do Japonska na mezinárodní soutěž Trend Micro CTF. Soutěž byla organizována společně Forenzní laboratoří CESNET a společností Trend Micro. Účastnilo se jí celkem 449 soutěžících. Všechny úkoly jsou nyní otevřené k řešení.

Akce

Konference e-infrastruktury CESNET 29.–30. ledna 2019, Praha

všechny akce…