Aktuality6. 9. 2019

Proběhl 10. workshop CEF

V rámci jubilejního 10. workshopu CEF Networks se sešlo v Praze 46 předních světových odborníků v oblasti optických sítí. CESNET pořádal tuto konferenci, aby umožnil setkání expertů z celého světa a sdílení zkušeností právě v oblasti navrhování a provozování nejmodernějších infrastruktur, které přenáší obrovské množství datového provozu, a zároveň umožňují pokročilé služby. Rozšíření vláknové databáze, způsoby nasvícení včetně technologie, flexibilita pro budoucí rozvoj, trvalá udržitelnost, disgregace technologií, finanční efektivita, to všechno byla témata, která byla prezentována z nejrůznějších úhlů pohledu a prostředí.

Aktuality4. 9. 2019

CESNET na Festivalu vědy

Dnes 4.9. se konal v Dejvicích Festival vědy, kde i my jsme měli stánek. Kolegové zde představili svá interaktivní dema, která si účastníci mohli vyzkoušet. Například společnou hru na klávesy s propojeným vzdáleným hudebníkem či si prohlédnou 3D modely sbírkových předmětů, které vytváříme ve spolupráci se sbírkovými institucemi.

Aktuality6. 8. 2019

Festival bezpečného Internetu (FBI19)

Společně s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost, sdružením CZ.NIC a dalšími partnery připravujeme sérii konferencí pod názvem Festival bezpečného Internetu (FBI).
První konference proběhne v Praze v termínu 2. – 3. 10. a následovat budou Karlovy Vary (15. – 16.10.) a Olomouc (21.10.). Zájemci se mohou registrovat na jednotlivá setkání, jejichž společným cílem je umožnit vzájemnou výměnu zkušeností, diskuzi nad tématy spojenými s on-line bezpečností a sdílení praktických řešení.
Více informací najdete v naší tiskové zprávě.
Registrace na všechny semináře je otevřena na webu akce.

Aktuality24. 7. 2019

MetaCentrum Cloud je součástí EOSC Marketplace

Služba MetaCentrum Cloud byla zařazena do katalogu EOSC Marketplace. MetaCentrum Cloud je IaaS služba (Infrastructure as a Service) pro vědecké uživatele s jednoduchým administračním webovým rozhraním a programovatelným API pro správu virtuálních strojů, sítí a úložiště.
Služba je provozovaná na OpenStack technologii společně s CERIT-SC v rámci jednotné e-infrastruktury e-INFRA.cz. Podporuje pokročilé způsoby použití, včetně podpory složitých virtuálních sítí, ukládání objektů a přístupu k GP-GPU.

Akce

10th CEF Networks Workshop 2019 3.–4. září, Praha

Školení Forenzní trénink 10.–11. a 12.–13. září, Praha

všechny akce…