Aktuality30. 3. 2023

Modernizace přenosové sítě CESNET2 pokračuje

Další části optické přenosové sítě CESNET2, která tvoří základ národní e- infrastruktury e-INFRA CZ určené pro potřeby výzkumu, vývoje a inovací v České republice, projdou modernizací. Realizovat ji bude společnost ČD – Telematika. Více zde.

Aktuality22. 3. 2023

Registrujte se na Seminář gridového počítání 2023

Zájemci o novinky a nové služby, které pod hlavičkou MetaCentra zajišťujeme, se již mohou přihlašovat na letošní ročník Semináře gridového počítání 2023. Těšit se můžete na OnDemand, Singularity kontejnery, NVIDIA framework pro AI, Galaxy, Kubernetes, Jupyter Notebooky, MetaCentrum Cloud a mnoho dalšího. Vice o celé akci, včetně registračního formuláře, naleznete zde.

Aktuality20. 3. 2023

Představení projektu EOSC-CZ otevírá registraci

Zajímá vás směřování projektu IPs EOSC-CZ a jeho dopady na rozvoj European Open Science Cloud v ČR? Máte jedinečnou možnost dorazit na oficiální představení projektu. Na místě se dozvíte aktuální stav implementace projektu a budete mít možnost se seznámit s klíčovými aktivitami . Registraci a program naleznete zde.

Aktuality17. 3. 2023

Otevření registrace na CEF Networks Workshop 2023

Mezinárodní CEF Networks Workshop 2023 zaměřený na optické sítě otevřel svoji registraci. Cílem je propojovat experty z celého světa a umožnit sdílení zkušeností v oblasti navrhování a provozování nejmodernějších infrastruktur. Více o workshopu i samotnou registraci naleznete zde. Akce je v anglickém jazyce.

Aktuality16. 3. 2023

Oslavte březen – měsíc čtenářů s eduID.cz

Přes eduID.cz si naši uživatelé mohou nejen v březnu, měsíci věnovanému knihám a čtenářům, půjčit knihy jak ve své domovské knihovně, tak v dalších 35 knihovnách v rámci České republiky. Po přihlášení na portále knihovny.cz si lze prostřednictvím služby Získej vybrat knihu z jiné knihovny a vyzvednout si ji na nejbližším místě. Lze též přistupovat ke službám PressReader a BOOKPORT. eduID.cz umožňuje našim členům vzájemné využívání identit uživatelů pro řízení přístupu k síťovým službám při respektování ochrany osobních údajů.

Aktuality14. 3. 2023

Registrace na CSNOG 2023 otevřena

Česko-slovenské setkání správců sítí otevřelo brány registrací. Pokud vás zatím informace k této akci minuly, tak si je můžete nastudovat zde.

Odkaz na přímé přihlášení pak naleznete zde.

Akce