Aktuality12. 7. 2019

Pilotní provoz v rámci projektu PROTECTIVE

V rámci Evropského projektu PROTECTIVE probíhá druhé pilotní ověření systému pro automatizované sdílení a analýzu informací z oblasti kybernetické bezpečnosti. Do výměny informací je zapojeno několik Evropských sítí národního výzkumu a vzdělávání, mezi nimi projektoví partneři CESNET (Česká republika), PSNC (Polsko) a RoEduNet (Rumunsko), a další instituce z řad projektových partnerů. Podrobnější informace obsahuje tisková zpráva.

Aktuality17. 6. 2019

Jan Gruntorád převzal pamětní medaili Masarykovy univerzity

Jan Gruntorád, ředitel sdružení CESNET, získal pamětní medaili Masarykovi univerzity vydanou u příležitosti 100. výročí svého založení. Medaile univerzita vydává z rozhodnutí rektora pouze při významných výročích. Oceňuje jimi osobnosti, které výrazným způsobem přispěly k rozvoji univerzity a jejímu renomé.
„Ředitel sdružení CESNET a vůdčí osobnost akademického internetu Jan Gruntorád má osobní zásluhy o intenzívní výzkumnou spolupráci mezi sdružením CESNET, Masarykovou univerzitou v oblasti počítačových sítí, výkonných výpočetních systémů a práce s multimédii,“ zdůvodňuje ocenění rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.
Naše tisková zpráva obsahuje podrobnější informace.

Aktuality4. 6. 2019

Seminář o IPv6 je za dveřmi

Již ve čtvrtek 6. června pořádáme další ze seminářů o IPv6. Mimo jiné na něm bude představeno i nové vydání knihy o tomto protokolu od Pavla Satrapy. A stále ještě můžete přispět krátkým příspěvkem do programu akce, posledních pár „lightning talks“ je ještě volných. Více se dočtete v naší tiskové zprávě.

Aktuality30. 5. 2019

Ohlednutí za CSNOG 2019

Nestihli jste konferenci CSNOG 2019? Reportáže a fotografie z obou dnů můžete najít na Root.cz.
První den se hovořilo o provozu DNS, routování a síťové bezpečnosti. Článek s názvem DNS je jednoduché jen zdánlivě, standardů stále přibývá vystihuje to nejdůležitější.
Tématem druhého dne byly především různé typy útoků na síťovou infrastrukturu, DNS servery a další prvky a hlavně způsoby jejich obrany. Nezapomeňte tedy i na článek z druhého dne: DNS je jednoduché jen zdánlivě, standardů stále přibývá

Akce

10th CEF Networks Workshop 2019 3.–4. září, Praha

Školení Forenzní trénink 10.–11. a 12.–13. září, Praha

všechny akce…