Aktuality11. 3. 2019

DDoS Protector

NIX.CZ bude testovat náš DDoS Protector

V rámci bezpečnostního projektu Fenix bude v propojovacím uzlu NIX.CZ experimentálně nasazeno námi vyvinuté řešení ochrany před DDoS útoky DDoS Protector. Členové projektu si budou moci ověřit možnosti ochrany svých sítí pro data protékající uzlem NIX.CZ, naši vývojáři pak získají zkušenosti z nasazení DDoS Protectoru v prostředí světově významného propojovacího uzlu. Naše tisková zpráva obsahuje podrobnější informace.

Aktuality7. 3. 2019

Memorandum o spolupráci výzkumných infrastruktur

Výzkumné infrastruktury CCP, CZ-OPENSCREEN, Czech-Bioimaging, ELIXIR-CZ a CESNET uzavřely Memorandum o spolupráci v oblasti informačních a komunikačních technologií. Deklarují v něm společný záměr blíže se koordinovat v oblasti plánování ICT a hledání řešení, která umožní efektivní využití plánovaných zdrojů. Účastnící memoranda jsou presvědčeni, že tato spolupráce významně přispěje k ekonomickému využití zdrojů a je plně v souladu s cíli, které si všichni účastníci memoranda kladou.

Aktuality28. 2. 2019

Projekt SPARTA – strategie pro kybernetickou bezpečnost

Tři významné instituce z České republiky – Ústav telekomunikací Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, CESNET a CZ.NIC – se zapojily do řešení prestižního evropského projektu SPARTA. Jeho cílem je určit témata budoucího výzkumu v oblasti kybernetické bezpečnosti a přispět k tvorbě a aplikaci strategie v této oblasti, aby Evropa dokázala reagovat na nové výzvy. Více informací přináší naše tisková zpráva.

Aktuality22. 2. 2019

Ředitel sdružení v televizi NOE

Ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád, poskytl 13. února 2019 telefonický rozhovor pro televizi NOE v pořadu Živě s NOE na téma Exkurze do virtuálních médií – počátek Internetu. Celý rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu od 5 minuty a 55 sekundy.

Aktuality18. 2. 2019

Výstava Praha 1848 → 1918 nabízí unikátní 3D modely

Součástí expozice je webová linie nazvaná Předměty Pražanů kolem roku 1900. Jde o prezentaci sbírkových předmětů v podobě 3D modelů, které vytvořili odborníci sdružení CESNET.

3D modely z pražské výstavy Praha 1848 → 1918 si můžete prohlédnout na internetové adrese: http://muzeumprahy.cz/predmety-prazanu-kolem-roku-1900/, nebo na stránkách https://modely.cesnet.cz/.
Podrobnosti se dozvíte v naší tiskové zprávě.

Akce


Unikátní distribuované představeníKéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec 3. dubna 2019, Praha

Seminář IPv6 – 2019 6. června 2019, Praha

všechny akce…