Aktuality3. 7. 2020

UltraGrid 1.6.

Společně s Laboratoří pokročilých síťových technologií (SITOLA) jsme vydali nový software UltraGrid 1.6. pro nízkolatenční a vysoce
kvalitní přenosy přes IP sítě. Aktuální verzi je k dispozici na webu UlgraGrid.

Aktuality2. 7. 2020

Výroční zpráva za rok 2019

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2019, která shrnuje vývoj a nejdůležitější výsledky sdružení dosažené v uplynulém roce. Zpráva je dostupná ve dvou verzích: česká a anglická
Zprávy z předchozích let můžete najít zde.

Aktuality19. 6. 2020

Webinář EOSC Landscaping proběhne 23. 6. 2020

V úterý 23. 6. se bude konat webinář EOSC Landscaping věnovaný problematice European Open Science Cloud (EOSC) a aktuálně EOSC Landscaping v ČR. Hlavním tématem bude seznámení s výsledky průzkumu EOSC mezi českými výzkumnými infrastrukturami, e-infrastrukturami a donátory vědy. Na semináři vystoupí ředitel odboru výzkumu MŠMT Lukáš Levák, ředitelé součástí e-infrastruktury e-INFRA CZ, člen EOSC Governance Board a další.

Program najdete na webu akce. Registrace je zdarma, jednacím jazykem bude angličtina.

Aktuality8. 6. 2020

Připomeňte si online seminář o světě bez IPv4

Ve čtvrtek 4. 6. proběhl on-line seminář: Svět bez IPv4. Za obrazovkami se sešlo přes 150 účastníků ze všech koutů světa – hlavní organizátor a otec celého semináře Ondřej Caletka celou akci řídil z Amsterdamu v Nizozemsku. Záznam z celého semináře a prezentace jsou již zveřejněny na webu akce.

Aktuality7. 5. 2020

Pomáháme urychlit zmapování kolektivní imunity

Společně jsme s ELIXIR CZ a Centrem CERIT-SC Masarykovy univerzity, zareagovali na aktuální potřebu výpočetní techniky v infrastruktuře EATRIS-CZ, která patří mezi přední akademická pracoviště zapojená do laboratorního testování na nemoc COVID-19.  Zajistili jsme s CERIT-SC rychlé dodání výkonné výpočetní techniky, poskytli potřebné know-how a nadále spolupracujeme na zajištění výpočetní a úložné infrastruktury pro zpracování dat z probíhajícího měření kolektivní imunity. Chcete vědět více? Podívejte se na naší  tiskovou zprávu.

Akce


Webinar EOSC Landscaping 23. června 2020, online

On-line seminář:  Svět bez IPv4 4. června 2020, online

archiv akcí…