Aktuality25. 11. 2022

Ocenění za celoživotní dílo Janu Gruntorádovi

Na včerejším slavnostním vyhlášení výsledků 17. ročníku prestižní ankety Křišťálová Lupa byl oceněn i emeritní ředitel sdružení CESNET Jan Gruntorád, a to za celoživotní přínos českému internetu. Cenu za celou českou internetovou komunitu Janu Gruntorádovi předali výkonný ředitel CZ.NIC Ondřej Filip, ředitel sdružení NIX.CZ Adam Golecký, předseda představenstva sdružení CESNET Miroslav Tůma a šéfredaktor internetového deníku Lupa.cz David Slížek. Gratulujeme! Záznam z akce zde.

   

Aktuality22. 11. 2022

Nejlepší účastníci The Catch 2022 oceněni

Vítězem The Catch 2022 se stal Michal Sládeček. Na včerejším vyhlášení výsledků v nových prostorách CESNET, za účasti vedení sdružení, převzal pamětní medaili a další zajímavé ceny. Michal se dostal přes všechny překážky v nejrychlejším čase 23 hodin a 5 minut. Nedůsledné nastudování pravidel, kdy si Michal myslel, že má na vyřešení všech úkolů pouze 24 hodin, se ukázalo být konkurenční výhodou. Mezi oceněnými byl i Petr Vaněk, který se zúčastnil všech šesti podzimních ročníků The Catch. Ocenil, že se soutěž zlepšuje. Úkoly jsou zajímavé a je pro něj stále výzvou se s nimi poprat. Vítězi a všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další ročník. O tom, jak vznikala letošní soutěž, si můžete přečíst v krátkém rozhovoru s tvůrcem hry Alešem Padrtou z Forenzní laboratoře CESNET.

Aktuality17. 11. 2022

Write-upy ze soutěže The Catch

Soutěžní část The Catch je již za námi, ale některé její části nás provázejí dál. Kdo má zájem, tak může pokračovat v řešení jednotlivých úloh, dokud naši kolegové nezačnou připravovat další ročník. A pro ty z vás, které by zajímalo jak postupovali a přemýšleli ostatní řešitelé, tu máme write-upy.

Aktuality15. 11. 2022

Nová funkce v ZOOMu – tlumočení do znakového jazyka

V rámci služby ZOOM jsme zprovoznili novou funkci, která usnadňuje tlumočení do znakového jazyka. Pilotní skupina uživatelů ze Střediska pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity Teiresiás službu úspěšně otestovala. Při plánování meetingu nebo webináře si hostitel v sekci tlumočení zvolí tlumočení do znakového jazyka. Tlumočník je vybrán ze seznamu nebo pozván ad-hoc. Při zahájení schůzky hostitel spustí funkci tlumočení. Ta umožní speciální rozložení oken na obrazovce účastníků. Účastníci si mohou okno tlumočení zobrazit tam, kde potřebují, měnit velikost i přemisťovat okno videa. Technické detaily jsou k dispozici v dokumentaci Zoomu.

Akce

Workshop e-IRG, 12. – 13. 12. 2022, Hotel Vienna House Diplomat, Praha