Aktuality13. 2. 2024

Máme novou verzi SW UltraGrid 1.9

Kolegové z Laboratoře pokročilých síťových technologií (SITOLA) vyvinuli novou stabilní verzi softwaru UltraGrid pro nízkolatenční a vysoce kvalitní přenosy videa přes IP sítě. Mezi hlavní novinky patří podpora Apple M1. Nová verze 1.9 je k dispozici ke stažení pro všechny podporované platformy na http://ultragrid.cz/. Více informací zde.

Aktuality8. 2. 2024

Další ročník Semináře o bezpečnosti sítí a služeb je za námi

Tento týden proběhl další ročník úspěšného Semináře o bezpečnosti sítí a služeb. A ať už šlo o přednášky o správě a detekci secrets od našich hostů nebo budování a zabezpečení lokální sítě v našem novém sídle, program to byl nabitý. Nestihli jste zúčastnit? Nevadí! Shrnutí semináře si můžete přečíst na Root.cz a pokud budete chtít vědět více prezentace jsou již zveřejněny.

Aktuality31. 1. 2024

Virtuální digitální šatník nabízí 3D modely muzejních textilií

Navrhnout postup pokročilé digitalizace a prezentace textilních předmětů a ověřit tuto metodu na předmětech ze sbírky Muzea města Prahy. To byl cíl projektu Virtuální digitální šatník, jehož úspěšné dokončení jsme oznámili společně s Muzeum města Prahy, Fakulta elektrotechnická ČVUT a firmou importech. A kde na se na rozpohybované repliky textilních předmětů můžete podívat? To se dozvíte v naší tiskové zprávě.

Aktuality10. 1. 2024

Jak jsme si vedli s multimediálními službami za rok 2023?

Odbavili jsme pro vás 100 000 videokonferencí a meetingů, kterých se zúčastnilo víc jak 600 000 účastníků. Videa vidělo téměř 3 000 000 lidí a na CESNET streamingu bylo odbaveno více než 0.75 PB . A nakonec jsme propojili téměř 500 000 telefonních hovorů mezi uživateli v připojených organizacích!

Akce