Speciální obrazové přenosy

Přenos audio a video signálů o vysokém rozlišení a s nízkým zpožděním

Nadstandardní služby
Více informací Ikona šipky

Základní vlastnosti služby

Služba je vhodná například pro přenosy lékařských zákroků do přednáškových místností, pro přenosy vědeckých vizualizací, umělecké tvorby (tanec, hudba) nebo pro vzdálenou spolupráci při zpracování obrazových dat o velmi vysokém rozlišení (2K, 4K, 8K).

Může být realizována i v lokalitách nepřipojených k e-infrastruktuře CESNET (např. kongresy), pokud je možné zajistit dostatečnou kapacitu sítě do lokality. Ve spolupráci s našimi zahraničními partnery může být druhá strana přenosu (nebo více stran) v zahraničí.

Služba je realizována vhodnou technologií s využitím hardware a software vlastní konstrukce (MVTP, UltraGrid), podle požadavků konkrétního přenosu. Ihned je možný vícebodový přenos až 8 obrazových kanálů o rozlišení do 2K (2048×1080). Tyto kanály je možné používat samostatně pro různé obrazové signály nebo společně pro obrazové signály o vyšším rozlišení (např. 4K – 4096×2160, 8K – 8192×4096) nebo pro stereoskopické přenosy (3D).

Zařízení přenáší signál v jednom nebo obou směrech současně mezi dvěma koncovými body. Ve spojení s optickým multicastem nebo reflektory je možný přenos i do více přijímacích koncových bodů.

Obrazový signál může být doplněn vícekanálovým zvukem. Signál je přenášen bez komprese nebo s kompresí například H.264, DXT1, DXT5 a JPEG, JPEG2000. Technologie je snadno přenositelná a v případě dostupnosti odpovídající kapacity a kvality sítě (propustnost a nízký rozptyl) je možné její rychlé nasazení s minimální interakcí uživatele.

Jsme schopni reagovat i na další požadavky uživatelů. Doba realizace takového požadavku závisí na složitosti, potřebě úprav technologie a kapacitě vývojového týmu.

 

Propojení se zdroji a zobrazovači obrazových signálů uživatele (servery, projektory, atd.) je třeba řešit individuálně. Není-li v koncovém bodě přímo dostupné připojení k síti CESNET o odpovídající kapacitě a kvalitě (propustnost a nízký rozptyl), je třeba řešit připojení ve spolupráci s uživatelem, včetně zajištění dedikovaného propojení (last-mile). Zřízení přenosu trvá od několika dnů u jednoduchých přenosů až po několik týdnů u složitějších mezinárodních akcí.

  • Obousměrný přenos vícekanálového videa ve vysokém rozlišení HD, 2K, 4K, 8K a přenos vícekanálového zvuku s nízkou latencí.
  • Možnost přenášet bez komprese, nebo použít kompresi na grafických kartách.
  • Možnost propojit více koncových bodů.
  • Další úpravy na přání uživatelů.

Služba je určena nejen pro organizace připojené k e-infrastruktuře CESNET. Jde o individuální podporu významných akcí nebo experimentů.

Cena se stanoví individuálně.

Ikona šipky
Ikona šipky

Nenašli jste, co jste hledali?