SITOLA, laboratoř pokročilých síťových technologií

DSC_9450aomVážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vám představili služby a možnosti využití laboratoře pokročilých síťových technologií (SITOLA), jež je společným pracovištěm sdružení CESNET, Fakulty informatiky a Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Laboratoř SITOLA se nachází v Brně, v nově zrekonstruované budově Fakulty informatiky Masarykovy univerzity.

Zaměřujeme na výzkum v oblastech síťových, multimediálních, vizualizačních a simulačních technologií a paralelních výpočtů. Aktivně pracujeme na vývoji vysoce kvalitních přenosů videa s nízkým zpožděním včetně síťových protokolů, kompresních algoritmů využívajících paralelizace na grafických kartách a systémech pro plánování a řízení vícebodových přenosů. Naši odborníci vyvíjí systémy pro pokročilé vizualizace velkých dat a zabývají se rovněž paralelními numerickými algoritmy a biomedicínskými simulacemi.

Co nabízíme

  • zázemí pro práci na nejrůznějších projektech ve výše uvedených oblastech,
  • výukové pracoviště, kde se studenti bakalářského, magisterského i doktorského studia pod vedením odborníků z Masarykovy univerzity a sdružení CESNET podílí na řešení výzkumných a vývojových problémů.

Vítáme další zájemce o využití laboratoře z řad výzkumných institucí a pracovišť připojených k e-infrastruktuře CESNET. Možná je i spolupráce s komerčními firmami.

Vybavení laboratoře

SITOLA je špičkové pracoviště, připojené k vysokorychlostní optické síti CESNET třemi linkami s přenosovou rychlostí 10 Gb/s a prostřednictvím komunikační e-infrastruktury CESNET i do evropské akademické sítě Géant a výzkumné sítě GLIF (Global Lambda Integrated Facility). Laboratoř je vybavena prostředky pro přenosy vysoce kvalitního obrazu s nízkým zpožděním včetně velkoplošné zobrazovací stěny s rozlišením 55 megapixelů postavené na middleware SAGE a SAGE2.

Bohatá domácí i zahraniční spolupráce

Hlavními zahraničními partnery laboratoře SITOLA jsou Electronic Visualization Laboratory (EVL), University of Illinios at Chicago nebo Laboratory for Advanced Visualization & Applications (LAVA), University of Hawaii at Manoa a centra CERIT-SC a CEITEC v ČR. Laboratoř také spolupracuje s průmyslovými partnery, např. firmami Comprimato Systems nebo Daite.

Máte zájem o spolupráci a využití naší laboratoře SITOLA?

Kontaktujte: RNDr. Miloš Liška Ph.D., milos.liska@cesnet.cz

www.sitola.cz

 

Poslední změna: 9.8.2015