CESNET eNews – prosinec 2014

Vážená paní, vážený pane,

rádi bychom Vás informovali, že jsme uvedli do provozu novou forenzní laboratoř FLAB, která nabízí služby v oblasti prevence a testování IT bezpečnosti i forenzní analýzy s využitím znalostí bezpečnostního týmu CESNET-CERTS a výzkumného zázemí CESNET. Služby laboratoře jsou dostupné nejen účastníkům e-infrastruktury CESNET, ale ve volné kapacitě i dalším zájemcům. Více informací o službách forenzní laboratoře v tiskové zprávě a na webu https://flab.cesnet.cz.

Po třech týdnech úspěšného pilotního provozu služby eduroam na Hlavním nádraží v Praze a v Pardubicích je od konce listopadu toto snadné připojení k Internetu pro studenty, učitele a vědce dostupné i na pražském Masarykově nádraží, kde jsou WiFi signálem pokryty všechny veřejné prostory včetně nástupišť.

Rovněž připomínáme, že vyšlo podzimní vydání našeho zpravodaje Datagram, ve kterém najdete mimo jiné rozsáhlý článek o službě ownCloud. Zpravodaj je k dispozici ke stažení ve formátu PDF nebo ve formátech pro čtečky elektronických knih EPUB a MOBI. Je k dispozici i jako on-line publikace na Issuu.com.

Dále bychom Vás s potěšením chtěli informovat, že národní e-infrastruktura CESNET, kterou naše sdružení provozuje a rozvíjí, získala čestné uznání v letošním ročníku prestižní ceny Inovace roku. Ředitel Jan Gruntorád převzal toto ocenění z rukou senátora Petra Bratského v jednacím sále Senátu ČR. Více informací v tiskové zprávě.

Poslední změna: 11.12.2014