CESNET eNews 9/2020

Spin-off CESNETu a FIT VUT, Flowmon Networks, kupuje americká firma Kemp

Technologická společnost Kemp Technologies oznámila akvizici brněnské společnosti Flowmon Networks. U vzniku univerzitního spin-offu, který dnes patří mezi světové lídry v monitoringu a analýze síťového provozu, stáli kromě výzkumníků z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně (FIT VUT) také členové výzkumné skupiny Liberouter sdružení CESNET. Akvizice společnosti Flowmon Networks je důkazem, že je možné z akademického výzkumu vytvořit velmi úspěšnou firmu. Spolupráce s akademickou sférou tím ale nekončí. Naopak CESNET i VUT v Brně plánují spolupracovat s Flowmon Networks i nadále.

CESNET realizoval přenos Koncertu proti totalitě 17. 11. 2020

Letošní ročník Koncertu proti totalitě proběhl formou online přenosu. Přenos ve vysoké obrazové i zvukové kvalitě zajistili naši kolegové z týmu Ing. Svena Ubika.

 

Online promítání filmu V síti sledovalo přes 1000 studentů a učitelů

Promítání filmu V síti, jehož je CESNET partnerem, s námi shlédlo přes 1000 studentů a učitelů pedagogických fakult v Brně, Hradci Králové a Praze. Diskuse s režisérem Vítem Klusákem a naším odborníkem na kybernetickou bezpečnost Janem Kolouchem trvala přes dvě hodiny. Oba se shodli na tom, že kromě vzdělávání dětí v oblasti bezpečnosti na internetu, je potřeba zaměřit pozornost též na rodiče. Ti by měli s dětmi držet krok a mít přehled o online světě, který nás obklopuje a stává se nedílnou součástí našich životů.

 

Využívání videokonferencí stoupá

V říjnu jsme dosáhli 1 000 000 hodin na videokonferencích od začátku tohoto roku! A jedeme dál! Naše služby jsou vám stále k dispozici.

 

 

Poslední změna: 16.12.2020