CESNET eNews 5/2020

CESNET pomáhá při mapování kolektivní imunity

Společně s ELIXIR CZ a Centrem CERIT-SC Masarykovy univerzity, jsme přispěli k zajištění výkonné výpočetní techniky, know-how a úložné infrastruktury pro zpracování dat pro studii kolektivní imunity SARS-CoV-2-CZ-Preval v české populaci.
Výzkumná infrastruktura e-INFRA CZ, složená z CESNET, CERIT-SC a IT4I, se snaží přispět k co nejlepšímu zvládnutí pandemie i dalšími aktivitami. e-INFRA CZ nabízí své služby a potřebnou odbornou podporu při realizaci přijatých opatření státní správě i akademické a vědecké obci.

 

On-line seminář: Svět bez IPv4

Tradiční seminář o IPv6 se letos přesouvá do on-line světa. Setkáme se 4. 6. 2020 prostřednictvím videokonference na dálku. Představíme si svět, ve kterém zastaralý protokol IPv4 vůbec nebude. Dočkáme se vůbec takové situace? Je možné se bez IPv4 obejít už teď? Na webu akce je k dispozici aktuální program a otevřena registrace.

 

 

 

CESNET spolu s HAMU získal Evropskou cenu za kulturní dědictví

Společně s Hudební a taneční fakultou Akademie múzických umění v Praze jsme získali významné evropské ocenění Europa Nostra jako jeden z 21 mimořádných počinů z 15 zemí, za využití síťových přenosů pro mezinárodní spolupráci v živé kultuře.
Vítězný projekt kategorie Vzdělávání, odborná příprava a osvěta nazvaný Přeshraniční spolupráce pro evropskou klasickou hudbu reflektuje současnou potřebu mezinárodní spolupráce za využití inovativní technologie multimediálního síťového přenosu s velmi nízkou latencí pro zvuk i obraz.

 

CSNOG 2020 se uskuteční 8. – 9.  9. v Brně

Společně s CZ.NIC a NIX.CZ připravujeme komunitní setkání českých a slovenských síťových specialistů CSNOG2020. Letošní ročník se bude konat 8-9.9.  2020 tradičně v Brně.
V rámci probíhajícího Call for Abstract uvítáme příspěvky zaměřené na údržbu sítě, infrastrukturu nebo zabezpečení. Každý, kdo má zájem prezentovat, může zaslat svou anotaci do 15. června. Bližší informace na webu CSNOG.

Poslední změna: 4.11.2020