CESNET eNews 4/2023

Seminář o multimediálních službách 16. 5. 2023 v Praze

Chcete se dovědět více o našich multimediálních službách, nasazení videa v akademickém prostředí, streamingu přednášek a konferencí a o technologiích pro speciální přenosy? Přihlaste se na Seminář o multimediálních službách, který se koná 16. 5. 2023 v kině Světozor v Praze.

PROGRAM A REGISTRACE

Registrace na letošní CSNOG otevřena

Letošní česko-slovenské setkání správců sítí CSNOG se koná ve dnech 16. – 17. května ve Zlíně. Program a registrace je zveřejněna na webu akce.

PROGRAM 

REGISTRACE

Aktualizovaná sada školení Forenzní trénink – od teorie k praxi

Máme pro vás aktualizovanou verzi školení Forenzní trénink I. Naučíte se základní principy forenzní analýzy, postup při zajišťování dat, vytváření časové osy a její následnou analýzu s objevováním stop vedoucích k vytvoření komplexního obrazu analyzovaného incidentu.

Znalosti z „jedničky“ rozvíjíme dále v návazném školení Forenzní trénink II. Představíme principy a postupy pro zajištění podkladů, seznámíme vás s analýzou toků v sítích (Netflow), analýzou částečného i plného záznamu provozu (packet capture) a s jednotlivými nástroji používanými pro analýzu.

Obě školení jsou dvoudenní, čekají vás praktická hands-on cvičení, obdržíte školicí materiály a získáte certifikát o absolvování.

Forenzní trénink I. 6. – 7. 6. 2023 
Forenzní trénink II. 8. – 9. 6. 2023 

Novinky z CESNETu


Modernizace sítě

Přerod přenosové sítě CESNET2 v CESNET3 pokračuje modernizací další části optické sítě. Upgrade současné technologie včetně pořízení vysokorychlostních transpondérů umožní přenos dat rychlostí až 400 Gb/s na kanál. Více…

 

Digitální modely pro novou výstavu v Památníku Karla Čapka

Do 3D jsme převedli dosud nikde nevystavované a nepublikované rodinné památky a předměty spojené s Čapkovým přítelem a osobním lékařem MUDr. Leopoldem Firtem. Po postavičce Čapkova robota jde o další spolupráci Oddělení technologie pro síťové
aplikace CESNET s Památníkem Karla Čapka ve Strži. Více…

 

V rámci projektu FETA byla vyvinuta unikátní metoda detekce IoT malwaru

Projekt Analýza šifrovaného provozu pomocí síťových toků (FETA), vedený Tomášem Čejkou, vedoucím výzkumným pracovníkem sdružení CESNET, prošel prvním hodnocením Ministerstva vnitra ČR, které je poskytovatelem dotace, a vykázal vynikající výsledky. Více…

 

 

Poslední změna: 19.4.2023