CESNET eNews 4/2020

Služby CESNET zůstávají v průběhu epidemie COVID-19 nepřerušené, navíc posilujeme služby související s prací a výukou na dálku.

Současné certifikáty TCS bude možné vydat naposledy 30. 4.2020

Současné certifikáty TCS bude možné vydat naposledy 30. 4. 2020, neboť kontakt se společnostní Digicertem k tomuto datu končí. Jeho nástupcem bude společnost Sectigo, dříve známá jako Comodo CA a ta bude používat jiný řetěz CA.

Nechte si vydat certifikáty, jejichž platnost končí v první polovině roku 2020. Na začátku května 2020 může dojít k několikadennímu výpadku služby. Více informací o novém dodavateli certifikátů TCS a naše doporučení pro migraci naleznete zde.

 

CESNET zajišťuje přenos série online koncertů „Hudba bez hranic“

CESNET je jedním z partnerů akce Hudba bez hranic, která má za cíl podpořit činnost Lékařů bez hranic a zároveň, v této náročné situaci, umožnit kulturní oživení hudebním koncertem.

CESNET prostřednictvím inovativních technologií zajistí přenos série online koncertů našich  předních hudebníků klasické hudby z Nadace Bohuslava Martinů.

Každý čtvrtek od 19:30 bude proudit hudba ke svým posluchačům.
Zahajovací koncert se uskuteční již tento čtvrtek 9.4. na https://www.martinu.cz/cz/.
Série se uzavře závěrečným koncertem 28.5.
Lékaře bez hranic můžete taktéž podpořit na darujme.cz.

 

 

 

Nezapomínejte na zásady kybernetické bezpečnosti

I když nás COVID-19 uvěznil doma, neměli bychom zapomínat na zásady kybernetické bezpečnosti. Náš kolega Radoslav Bodó z týmu CESNET-CERTS pro vás připravil seznam těch nejčastějších hrozeb a základních doporučení, která najdete v okénku kybernetické bezpečnosti „Covid19CZ vrací úder“ na našem blogu.

 

 

Poslední změna: 12.5.2020