CESNET eNews 4/2017

Mezinárodní panel označil CESNET za národní poklad

V rámci interim hodnocení velkých výzkumných infrastruktur, které provedl mezinárodní hodnotící panel, získalo sdružení CESNET nejvyšší známku 5. Předseda panelu ocenil kvalitu vybudované e-infrastruktury. Ve zprávě je vyzdvižena nezbytnost e-infrastruktury CESNET pro vědu a výzkum v České republice. CESNET podle hodnotitelů patří mezi nejlepší e-infrastruktury v Evropě.  V komentáři  z části celkového hodnocení (str.10) je doslova uvedeno: „CESNET can be considered a true national treasure“ . Pro CESNET je to motivace k dalšímu rozvoji nabízených služeb a zejména zajištění financování dalšího vývoje.


9th CEF Networks Workshop 2017

Ve dnech 11. a 12. září 2017 se v Praze sešlo 39 zástupců z výzkumných institucí celého světa. Diskutovali o zkušenostech s navrhováním a provozem sítí CEF (Customer Empowered Fibre). Formulovali hlavní směry pro další výzkum a vývoj v oblasti vytváření sítí. Hostitelem setkání bylo sdružení CESNET.  Prezentace byly zaměřeny na budování inovativních, flexibilních, otevřených, výkonných a nákladově efektivních optických sítí podporujících pokročilé síťové aplikace.
Prezentace jní osobních údajů, a především novinkám, které do této oblasti přináší nová evropská regulace Obecné nařízení o ochraně osobních údajů č. 679/2016.

Prezentace jsou dostupné na webových stránkách.


 

PROBĚHLÉ AKCE

Seminář o GDPR
Seminář věnovaný tématu zpracování osobních údajů, a především novinkám, které do této oblasti přináší nová evropská regulace Obecné nařízení o ochraně osobních údajů č. 679/2016.
Prezentace jsou dostupné na webových stránkách.


CESNET Day v Liberci

Ve středu 20. září 2017 se na půdě Technické univerzity v Liberci konalo setkání CESNET Day, které v novém formátu zacílilo nejen na kolegy z TUL, ale i na zástupce státní správy a firem v Libereckém kraji. Setkání podpořil rektor TUL prof. Zdeněk Kůs, který v krátké úvodní řeči zdůraznil užitečnost CESNETu pro univerzity.
Prezentace jsou dostupné na webových stránkách.

 

Poslední změna: 24.11.2017