CESNET eNews 3/2023

Březen, měsíc čtenářů a měsíc žen!

Ženám není v březnu věnován jen jeden den, tradiční MDŽ, ale hned celý měsíc. V rámci komunity sítí národního výzkumu (NREN) jsme se zaměřili na ženy ve vědě. Vyzpovídali jsme naši kolegyni Elisabeth Adriantsarazo. Ta nám představila svůj výzkum zaměřený na šifrovanou komunikaci s využitím kvantové distribuce klíčů (QKD). Video můžete zhlédnout zde.

Březen máme spojen i se čtenáři a knihami. Naši uživatelé si přes eduID.cz mohou nejen v březnu půjčit knihy jak ve své domovské knihovně, tak v dalších 35 knihovnách v rámci České republiky. Více zde.

31. 3. končí termín pro přihlášení příspěvků na letošní CSNOG

CSNOG, česko-slovenské setkání správců sítí se bude konat ve dnech 16. – 17. května ve Zlíně. Do 31. března můžete přihlásit svůj příspěvek zaměřený na správu sítí, infrastrukturu nebo bezpečnost. Registrace již byla otevřena na webu akce.

CALL FOR ABSTRACTS

REGISTRACE

Konference EOSC-CZ: Představení projektu již 12. 4. v Praze

V návaznosti na loňskou EOSC Roadshow 2022 je připravována konference EOSC-CZ: Představení projektu v hotelu Vienna House Diplomat v Praze. Dozvíte se jaký je aktuální stav implementace projektu v České republice. Zároveň budou prezentovány klíčové aktivity a směřování projektu IPs EOSC-CZ.
PROGRAM A REGISTRACE

Seminář gridového počítání se blíží

Seminář se letos koná 13. 4. v Národní technické knihovně v Praze. Zaměří se na představení nových služeb v oblasti gridového počítání, které v rámci sdružení CESNET zajišťuje MetaCentrum. Jde např. o Singularity kontejnery, OnDemand, NVIDIA framework pro AI, Galaxy, Kubernetes, Jupyter Notebooky a další. Čeká vás i hands-on.
PROGRAM A REGISTRACE

 

 

11. CEF Networks Workshop se koná ve dnech 18. – 19. 4. 2023 v Praze

11. ročník mezinárodní konference CEF Networks Workshop je zaměřen na téma optických sítí a služeb. Cílem je výměna znalostí v oblasti využití „dark fibre“ a souvisejících pokročilých aplikací napříč celosvětovou výzkumnou a vzdělávací komunitou. Workshop se koná v hotelu Andel´s, Praha 5. Akce je v anglickém jazyce.

PROGRAM A REGISTRACE

 

Poslední změna: 22.3.2023