CESNET eNews 2/2018

Ve spolupráci se svým partnerem, společností AV MEDIA, jsme audiovizuálně propojili sportoviště, na kterých v těchto dnech probíhá Olympijský festival, tedy Brněnské výstaviště a ČEZ Arénu v Ostravě. Přenos s rozlišením 4K je realizován pomocí námi vyvinutého zařízení MVTP.

Podrobné informace zde.


CESNET a GÉANT představují optický kanál o kapacitě 300 Gb/s pro výzkumnou a vzdělávací komunitu

CESNET při historicky prvním uplatnění platformy Waveserver Ai od firmy Ciena ve výzkumné a vzdělávací komunitě propojil vysokokapacitní routery sítě GÉANT pomocí optického kanálu s přenosovou rychlostí 300 Gb/s na jediné vlnové délce. Propojení bylo realizováno jako cizí vlnová délka (Alien Wavelength) přes 530 km sítě CESNET mezi uzly Praha a Vídeň, nasvícené otevřeným přenosovým systémem Czech Light.

Toto řešení umožnilo sdružení CESNET zvýšit odolnost sítě GÉANT pomocí záložního propojení sdílením spektra sítě CESNET s technologií DCI od firmy Ciena. Síť GÉANT může dnes díky uvedenému řešení přenášet informace s přenosovou rychlostí 300 Gb/s po jednom kanálu stávající optické sítě CESNET, jež byla původně navržena jako kompenzovaná síť o přenosové rychlosti jednoho kanálu 10 Gb/s.

Podrobné informace zde.


PROBĚHLÉ AKCE

Seminář o bezpečnosti sítí a služeb

Na webu konference jsou vystaveny prezentace přednášek.

Přednášky pro ZŠ a MŠ Ludgeřovice

V rámci školní výuky proběhly v nedávné době přednášky na téma bezpečnosti – Sociální sítě, Digitální stopa z přednáškového portfolia CESNETu.

 

Neveřejné akce

Clonets – Setkání konsorcia a workshop pro účastníky projektu Clonets – CLOck NETwork Services
EUGridPMA – 42. mezinárodní setkání členů skupiny European Policy Management Authority for Grid Authentication


PŘIPRAVUJEME

CESNET Day v Olomouci – 12. dubna 2018

Hlavním cílem setkání je představit sdružení, jeho aktivity a navázat užší spolupráci s organizacemi v Olomouckém kraji. Spolupracujeme nejen s akademickou obcí, ale také se státními organizacemi, vzdělávacími institucemi, výzkumnými ústavy, nemocnicemi, knihovnami, ale i hi-tech firmami.

Poslední změna: 25.2.2018