CESNET eNews 1/2020

Seminář o bezpečností sítí a služeb 2020

Registrace otevřena

Další ročník semináře věnovaného provozu a bezpečnosti sítí, služeb a internetových aplikací se uskuteční v úterý 11. února v prostorách Fakulty strojní ČVUT v Praze. Přednášky budou zaměřeny na aktuální bezpečnostní témata a problémy posledních měsíců, které řešíme při správě e‑infrastruktury CESNET. Velkou pozornost budeme věnovat problematice autentizace a certifikátů. Seminář je určen všem, kteří zodpovídají za provoz a rozvoj počítačových sítí a služeb a jejich zabezpečení, tedy správcům, administrátorům a členům bezpečnostních týmů, ale obecně každému, koho oblast správy sítí, služeb a bezpečnosti internetu zajímá.

Registrace a program

 

Výběrové řízení Fondu rozvoje CESNET

Rada Fondu rozvoje CESNET vyhlásila první kolo výběrového řízení pro rok 2020 na rozvojové projekty.
Fond rozvoje, od svého založení roku 2002, každoročně podpoří desítky výzkumných projektů členů sdružení, např. v oblasti využití dronů, internetu věcí, umělé inteligence, aplikace federace identit do služeb, GDPR, bezpečnosti a projektů v oblasti medicíny. Kromě vložených prostředků CESNET aktivně podporuje přihlášené projekty svými službami a kapacitami a zajišťuje zpřístupnění výsledků výzkumu svým členům.
Více informací o vyhlášeném výběrovém řízení, tématech a podmínkách najdete na stránkách Fondu rozvoje. Uzávěrka pro podávání projektů je 14. 2. 2020.

 

Hledáte do nového roku pracovní změnu?

My hledáme nové kolegy!

Momentálně máme otevřeny pozice:
➡️Vývojář systémů Internetu věcí (IoT)
➡️Lone Wolf Developer for Linux
➡️Specialista LAN/WAN
➡️Správce linuxových systémů
➡️Správce a vývojář internetových služeb
➡️Systémový správce-specialista datových úložišť
➡️Programátor pro vývoj aplikací pro datová úložiště

Více informací

Poslední změna: 13.5.2020