CESNET eNews 05/2022

Konference EOSC Roadshow 2022 v Praze, Brně a Ostravě

Zveme vás na první EOSC roadshow v Praze, Brně a Ostravě. Přijďte se seznámit s konceptem otevřené vědy v České republice a zjistit, jak se můžete do aktivit EOSC zapojit a jakým způsobem výsledky a data v rámci otevřené vědy využívat. Začínáme 1. 6. v Praze, pokračujeme 3. 6. v Brně a uzavíráme 17. 6. v Ostravě. Těšíme se na vás!

Seminář IPv6: deset let poté

Přesně před deseti lety došlo ke světovému spuštění IPv6. Připravili jsme proto pro vás na 6. června 2022 již sedmý ročník tradičního semináře o IPv6. Po dvouleté přestávce se opět koná v hybridní podobě jak v posluchárně pražského ČVUT tak i online. Tradiční součástí semináře bude možnost připojit se k IPv6-only Wi-Fi síti a vyzkoušet tak IPv6 na vlastním zařízení. Seminář je určen pro širokou veřejnost.

Prezentace z první konference e-INFRA CZ k dispozici na webu akce

V úterý 10.5. 2022 jsme se sešli na první konferenci e-INFRA CZ. Zástupci tří infrastruktur, mezi které patří CESNET, CERIT-SC a IT4I, poprvé pod hlavičkou e-INFRA CZ představili společné aktivity, projekty a dlouhodobé strategické cíle. Členové e-INFRA CZ pracují na vytvoření uceleného IT prostředí, e-infrastruktury pro výzkum, vývoj a inovace v České republice. Jednotný přístup ke komplexu služeb usnadní uživatelům práci na jejich akademických, vývojových a výzkumných projektech. Prezentace z konference jsou k dispozici na webu akce.

Setkání správců sítí CSNOG se blíží

Zveme vás spolu s CZ.NIC a NIX.CZ na komunitní setkání správců sítí z ČR a SR – CSNOG, které se koná 20. – 21. června 2022 v BrněProgram je k dispozici a registrace je otevřená na webu akce.

Vzdálený přístup do odborné knihovny ČNB přes eduID.cz 

Prostřednictvím federativní autentizace eduID.cz mají nyní registrovaní uživatelé otevřen přístup do databází a e-časopisů v odborné knihovně ČNB. Prostřednictvím federace identit eduID.cz umožňuje CESNET svým členům řízení přístupu k síťovým službám. Pomocí jednoho uživatelského jména a hesla mají uživatelé přístup k více aplikacím. Více zde.

Poslední změna: 1.7.2022