CESNET eNews 04/2021

CESNET zná jméno nového ředitele

Novým ředitelem sdružení CESNET bude Ing. Jakub Papírník, dosavadní ředitel Ústavu výpočetní techniky Univerzity Karlovy. V otevřeném výběrovém řízení o tom rozhodlo představenstvo sdružení CESNET. Jakub Papírník se ujme funkce 1. srpna letošního roku.

Více informací zde.

Seminář o IPv6 proběhne online 4. 6. 2021

Právě pro vás připravujeme program semináře a hledáme přednášející. Pokud máte zájem podělit se o své znalosti a zkušenosti, neváhejte nás kontaktovat. Nasadili jste IPv6 ve své síti? Zprovoznili jste IPv6 na své službě? Vypnuli jste někde IPv4? Vyřešili jste nějaký zajímavý problém související s IPv6 nebo naopak s nedostatkem IPv4 adres?
Přihlaste se do 14. května zde.
Registrace bude otevřena po zveřejnění programu, přibližně 21. května na webu akce.

Záznam Konference e-infrastruktury CESNET na webu akce

Třídenní Konference e-infrastruktury CESNET je za námi. Představili jsme naše služby, výzkumné aktivity a tutoriály s praktickými příklady. Pokud jste nějakou z přednášek nestihli, můžete se podívat na záznam konference a vyhledat prezentaci na webu akce.

Úspěch v Locked Shields 2021

Národní tým České republiky, jehož součástí jsou naši kolegové z FLAB, se umístil na 3. místě z 22 týmů v největším cvičení kybernetické bezpečnosti na světě s názvem Locked Shields 2021. Více o soutěži si můžete přečíst na stránce NÚKIB.

 

 

Poslední změna: 5.5.2021