CESNET eNews 03/2022

Seminář o bezpečnosti sítí a služeb proběhl on-line, záznam je k dispozici

Další ročník semináře o bezpečnosti sítí a služeb je za námi. Věříme, že vás téma i jednotlivé prezentace zaujaly, pomohly zvýšit váš celkový přehled o dané problematice a přinesly konkrétní informace užitečné pro vaši práci. Pokud jste seminář nestihli, všechny prezentace a záznam jsou dostupné na stránce akce.

Podílíme se na projektu „Analýza šifrovaného provozu pomocí síťových toků“

Ve spolupráci s FIT ČVUT a VUT v Brně zkoumáme nové způsoby monitorování šifrovaných dat ve vysokorychlostních počítačových sítích bez nutnosti jejich dešifrování a narušení soukromí uživatelů. Podrobnější informace zde.

 

Stream benefičního koncertu „Hrajeme pro Ukrajinu“

Ve spolupráci s TV JOJ jsme zajišťovali stream benefičního koncertu „Hrajeme pro Ukrajinu“. Unikátní technologie umožnila formou telemostu propojení hudebníků na dvou místech současně. Část interpretů zahrála ze studia v Praze a část z Košic a díky použité technologii mohli zahrát společně. Vystoupili Čechomor, Kandráčovci, Lenka Dusilová, Michal Malátný a další. Koncert si můžete pustit na Facebooku.

Save the date!

20. – 21. června 2022 v Brně – CSNOG 2022
Na červen plánujeme komunitní setkání správců sítí z ČR a SR – CSNOG. Těšíme se na vás společně s CZ.NIC a NIX.CZ!
The call for abstracts is open.

 

10. – 11. května 2022 v Praze v hotelu Diplomat – Konference e-INFRA CZ
V květnu vás zveme na konferenci infrastruktury e-INFRA CZ, na které její členové, CESNET, CERIT-SC a IT4I představí své služby a výzkumné aktivity.

Poslední změna: 1.7.2022