CESNET eNews 02/2023

Máme pro vás další sadu školení Forenzní trénink

V rámci Forenzního tréninku I. (7. – 8. 3. 2023, program a přihlášení) vás čeká úvod do forenzní analýzy IT, naučíte se postupy při zajišťování dat, vytváření časové osy a její následnou analýzu s objevováním stop vedoucích k vytvoření komplexního obrazu analyzovaného incidentu.
Pokud jste již „jedničku“ absolvovali, přijďte na návazné školení Forenzní trénink II. (9. – 10. 3. 2023, program a přihlášení), kde se naučíte postupy pro zajištění podkladů analýzou toků v sítích (Netflow) a analýzou částečného i plného záznamu provozu (packet capture). Seznámíte se též s jednotlivými nástroji používanými pro analýzu.
Obě školení jsou dvoudenní, čekají vás hands-on cvičení, obdržíte školicí materiály a získáte certifikát o absolvování.

Prezentace ze Semináře o bezpečnosti sítí a služeb k dispozici

Letošní Seminář o bezpečnosti sítí a služeb proběhl 7. 2. na ČVUT v Praze. Informovali jsme vás o stavu informační bezpečnosti, představili systém FTAS a řešení SOC, diskutovali jsme o aktuálních hrozbách v kyberprostoru a představili jsme novou službu Phishingator. Pokud jste se nestihli zúčastnit, máme pro vás prezentace na webu akce. Budeme se na vás těšit zase za rok!

Podávejte projekty do Fondu rozvoje do 17. 2. 2023

Termín pro podání návrhů projektů do Fondu rozvoje se blíží. O podporu můžete žádat u výzkumných a vývojových projektů souvisejících s činností sdružení. Neváhejte a přihlaste svůj projekt. Tematické okruhy a podmínky výběrového řízení najdete na stránkách Fondu rozvoje v záložce Projekty. Více zde.

Poslední změna: 22.3.2023