CESNET eNews 02/2022

Seminář o bezpečnosti sítí a služeb 8. 3. on-line

Zveme Vás na další ročník semináře věnovaného provozu a bezpečnosti sítí, služeb a internetových aplikací. Tradičně se ohlédneme za stavem informační bezpečnosti v roce 2021, popíšeme nejčastější nálezy z penetračních testů, představíme aktuální přehled zdrojů, nástrojů a technik, které vám mohou zpřístupnit bezpečnostní informace týkající se vámi provozovaných služeb a sítí, odkryjeme zákulisí přípravy každoroční soutěže The Catch a uzavřeme přehledem legislativy související s kybernetickou bezpečností.
Pokud se chcete podělit o zajímavé téma či informaci, můžete se přihlásit do sekce lighting talk na sluzby@cesnet.cz.

 

Vyvinuli jsme akcelerační kartu pro 400Gb sítě

Sdružení CESNET, ve spolupráci s francouzskou společností Reflex CES, vytvořilo jednu z prvních 400Gb FPGA akceleračních karet. Nová karta je primárně konstruována pro přesné monitorování sítě a pro aplikace zajišťující bezpečnost síťové infrastruktury.

 

Oslavili jme 30 let internetu v naší zemi

Na Konferenci k výročí 30 let internetu v ČSFR jsme formou diskusních panelů zavzpomínali na to, jak to tenkrát bylo a také jsme nahlédli do budoucnosti. Na konferenci vystoupilo mnoho zajímavých osobností včetně Jana Gruntoráda, který stál u počátku internetu v naší zemi, a zdravici na dálku zaslal také legendární Vint Cerf nebo eurokomisařka Věra Jourová. Připomeňte si konferenci na záznamu a v reportážích k výročí.

Save the date!

20. – 21. června 2022 v Brně – CSNOG 2022
Na červen plánujeme komunitní setkání správců sítí z ČR a SR – CSNOG. Těšíme se na vás společně s CZ.NIC a NIX.CZ!
The call for abstracts is open.

Poslední změna: 9.3.2022