CESNET eNews 01/2022

Oslavte s námi 30 let internetu v České republice

Sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ vás zvou na konferenci k výročí 30 let internetu v České republice.
Formou diskusních panelů si připomeneme začátky internetu v ČR, pohovoříme o tom, jak probíhal přerod vědecké v sociální síť, zhodnotíme aktuální směřování a výzvy správy Internetu a nahlédneme do digitální budoucnosti.
Sejdeme se 10. 2. 2022 v posluchárně č. 256, na Fakultě strojní ČVUT v Praze 6, tam, kde to všechno začalo.

Nahlédněte do Internetové síně slávy 2021

Připomeňte si významný okamžik uvedení Jana Gruntoráda do Internetové síně slávy. Přenos vyhlášení najdete na webu akce.

 

Školení Forenzní trénink II. v únoru ve dvou termínech

Dvoudenní školení vám pomůže rozvinout základy představené v předchozím školení „Forenzní trénink“, konkrétně v oblasti analýzy síťového provozu. Naučíte se potřebné principy a postupy a vyzkoušíte si je v praktických „hands-on“ cvičeních v prostředí počítačové laboratoře. Po teoretickém úvodu vás čekají postupy pro zajištění podkladů, analýza toků v sítích (netflow) a analýza částečného i plného záznamu provozu (packet capture). Součástí školení bude také seznámení s jednotlivými nástroji používanými pro analýzu.

Termín pro podávání projektů do Fondu rozvoje se blíží

Rada Fondu rozvoje CESNET vyhlásila výběrové řízení pro rok 2022 na rozvojové projekty. Tematické okruhy a podmínky výběrového řízení najdete na stránkách Fondu rozvoje. Termín pro podání návrhů projektů je 14. 2. 2022.

Save the date!

8. 3. 2022, on-line: Seminář o bezpečnosti sítí a služeb 2022

Poslední změna: 9.3.2022