Služba Zoom poskytovaná sdružením CESNET a ochrana osobních údajů

Sdružení CESNET zajišťuje přístup ke cloudové videokonferenční službě Zoom pomocí uživatelských účtů v rámci e-infrastruktury CESNET.

K zajištění přístupu ke službě Zoom je nezbytné pracovat s následujícími údaji, které mohou být spojeny s konkrétním uživatelem (subjektem dle GDPR):

  • Emailová adresa – emailová adresa uživatele slouží jako primární identifikátor uživatele pro službu Zoom,
  • Křestní jméno, Příjmení, Zobrazované jméno – slouží pro snazší identifikaci uživatele v rámci meetingů,
  • Afiliace – seznam všech afiliací uživatele využívaný pro potřeby autorizace uživatele (licencované účty na službě Zoom například neposkytujeme studentům),
  • Organizace – organizace uživatele sloužící pro zpracování statistik a vykazování využití služby. 

Uvedené osobní údaje uvolňuje při přístupu ke službě Zoom prostřednictvím https://cesnet.zoom.us/ a Sign in with SSO nebo v Zoom klientovi na všech platformách při při přihlášení pomocí SSO v doméně cesnet.zoom.us uživatel. 

Výše uvedené osobní údaje jsou při přístupu ke službě Zoom přebírány z IdM systému Perun, který provozuje sdružení CESNET. Jejich zpracování na straně sdružení CESNET se řídí pravidly ochrany osobních údajů sdružení CESNET.

Uvedené osobní dále zpracovává Zoom Video Communications Inc., 55 Almaden Blvd, 6 th Floor, San Jose, CA 95113 v rámci poskytování služby Zoom v cloudu. Zpracování osobních údajů na straně Zoom Video Communications Inc. se řídí podmínkami poskytování služby Zoom, prohlášením o ochraně osobních údajů společnosti Zoom Video Communications Inc. a je v souladu s nařízením GDPR.

Další informace k ochraně osobních údajů najdete také na hlavních stránkách sdružení CESNET.

Poslední změna: 3.11.2021