Seminář o bezpečnosti sítí a služeb 2021

Kdy: 9. 2. 2021, 9.00–13.00
Kde: Online – ZOOM/YouTube

Další ročník semináře věnovaného provozu a bezpečnosti sítí, služeb a internetových aplikací proběhl on-line. Přesto věříme, že se nám podařilo sestavit zajímavý program s kvalitními prezentacemi, které by Vám nejen v této nelehké době mohly pomoci ve Vaší práci.

Záznam semináře:

Seminář byl určen všem, kteří zodpovídají za provoz a rozvoj počítačových sítí a služeb a jejich zabezpečení, tedy správcům, administrátorům a členům bezpečnostních týmů, ale obecně každému, koho oblast správy sítí, služeb a bezpečnosti internetu zajímá.

Na Seminář o bezpečnosti síti a služeb navazoval workshop projektu SPARTA, který byl též zaměřen na kybernetickou bezpečnost v Evropě.

Program:

9.00–9.10 Přivítání a úvodní slovo
Andrea Kropáčová
9.10–10.00 IT bezpečnost s virem za zády
Aleš Padrta
Bezpečnost IT si musí umět poradit s každým virem, i takovým, co napadá uživatele zařízení a mění tím zavedené pořádky. Prezentace popisuje zásadní oblasti, na které je potřeba si dát pozor včetně naznačení možných řešení.
10.00-10.30 Také u videokonferencí je třeba dbát na bezpečnost!
Miloš Liška
Prezentace pohovoří o základních principech zabezpečení videokonferencí a o tom, na co by si uživatelé a správci při zřizování, provozu a účasti v konferencích měli dát pozor…
10.30-11.00 Aktuality z monitoringu a zabezpečení sítě e-INFRA CZ
Tomáš Kosňar
Prezentace podá aktuální přehled nástrojů a technik zabezpečujících síťovou část infrastruktury e-INFRA CZ doplněný o praktické informace související s řešením vybraných útoků a anomálií.
11.00-11.20 PŘESTÁVKA
11.20-12.00 Na doraz!
Tomáš Podermanski
Prezentace o limitech linuxového firewallu, aneb kam až sahají meze síťového subsystému Linuxového jádra s důrazem na ochranu před DDoS útoky, nalezení a vysvětlení mezí, kam lze ochranu na úrovni linuxového jádra dotáhnout…
12.00-12.20 Certifikáty včera, dnes, zítra a pozítří
 Jan Chvojka
Chtěli byste se dozvědět pár novinek ze světa certifikátů, certifikačních autorit a TCS služeb? Tak to jste na správném místě.
12.20-13.00 Lightning Talks

13.00 Ukončení semináře

Program semináře může být ještě upraven.

Poslední změna: 11.2.2021