Zemřel náš kolega Josef Verich

V této nelehké době nás zasáhla velmi smutná událost – 18. října nás náhle opustil náš kolega Pepa Verich.

Pepa byl s námi od začátku „akademického síťování“. Jeho neagresivní, vlídná a hloubavá osobnost, stejně jako systematický přístup k řešení problémů nám permanentně nastavovaly zrcadlo pro vlastní pracovitost, pokoru, skromnost a vytrvalost.
Pepova odborná erudice se nezaměnitelným způsobem opakovaně promítala do architektury síťové infrastruktury, jejího rozvoje, jejích služeb, správy a zabezpečení.
Pepa přinášel nápady, inovativní řešení a dokázal je vysvětlit, odzkoušet, nasadit a spravovat. Jak si posteskl jeden z jeho nejbližších kolegů: „Dělal toho strašně moc a na rozdíl od nás nedělal chyby…“.
Pepa vytvářel naprosto přirozeným způsobem profesní a lidské komunity. Nikoho neodmítl při prosbě o konzultaci nebo o pomoc při hledání řešení. Dokázal propojit lidi různých profesních zaměření a zaujmout je pro řešení problémů. Jeho odborný rukopis se promítl do obrovského množství velkých i malých sítí a síťových řešení v celé republice. Znal ho prakticky každý ze „sítařského světa“ a zdaleka nejen toho akademického.
Pepa vždy dělal to, co cítil, že je zapotřebí. Neptal se za jakých podmínek, od kdy do kdy – prostě byl vždycky tam, kde jste ho potřebovali. V nadsázce jsme o něm mluvili jako o „síťaři, který nikdy nespí“, ale ono to tak skutečně vypadalo…
Možná jsme Pepovu ochotu a vstřícnost někdy brali automaticky a až nyní nám dochází, jak vzácný kolega nás opustil.

Pepo, bylo nám ctí s Tebou sloužit !!!

 

 

Poslední změna: 22.10.2020