Pro individuálního uživatele

Pokud je vaše organizace připojena k e-infrastruktuře CESNET (připojujeme pouze organizace, nikoli individuální uživatele), otevírá se před vámi řada možností.

Kvalitní komunikace

Provozujeme počítačovou síť s vysoce nadstandardními parametry, díky níž získáte rychlý přístup k Internetu i k partnerským sítím pro vědu, výzkum a vzdělávání v řadě světových zemí (např. sítě GÉANT a Internet2). Máme řešení i pro případy, kdy ani velmi rychlá sdílená síť nestačí – vyhrazené přenosové trasy dostupné díky službám Vyhrazené okruhy a sítě (Circuit)Lambda služby a Fotonické služby (Photonic).

Řešení náročných úloh

Pro náročné výpočty můžete využívat naši gridovou infrastrukturu MetaCentrum, která disponuje řádově tisíci výpočetních jader v clusterech a SMP strojích a širokou nabídkou aplikací pro řadu vědních oborů. Zpracovávaná data pak lze přechovávat v našich datových úložištích.

Kromě toho můžete prostřednictvím e-infrastruktury CESNET snadněji přistupovat k prostředkům partnerských projektů, jako jsou CERIT-SC nebo IT4Innovations.

Práce s daty

Naše datová úložiště poskytují zajímavé služby orientované na individuální uživatele. Pro zálohování dat, jejich synchronizaci mezi vašimi zařízeními a sdílení s dalšími uživateli nabízíme cloudové úložiště ownCloud. Pro jednorázové předání velkého objemu dat můžete použít FileSender.

Snadný přístup ke službám a síti

Federace identit eduID.cz, kterou provozujeme, významně usnadňuje přístup k webovým službám poskytovaným různými subjekty. Stačí se jednou přihlásit u své vlastní organizace a získáte přístup na řadu webů, které jsou na eduID.cz navázány.

Infrastruktura eduroam vám usnadní přístup k síťové infrastruktuře. Navštívíte-li libovolnou partnerskou organizaci (který je několik desítek), můžete se připojit k její bezdrátové síti. Obvykle stačí jen otevřít notebook…

Multimediální služby

Videokonference a webkonference usnadní vaši spolupráci s dalšími uživateli, včetně zahraničních. Pořadatelům konferencí, seminářů či unikátních přednášek dokážeme zajistit živé vysílání do Internetu (streaming) nebo propojit přednáškový sál se vzdálenými lokalitami ve velmi vysoké kvalitě a stereoskopicky (3D).

Další informace

 

Poslední změna: 22.2.2017