Oční operace ve Španělském sále Pražského hradu

Praha 9. října 2014. Sdružení CESNET zajistí on-line živé přenosy očních operací předvedených v rámci 2. Pražského očního festivalu kazuistiky 2014, který je součástí prestižní konference Videocatarattarefrattiva pořádané v italském Miláně. Akce se koná tento pátek a sobotu (10. a 11. října) na Pražském hradě. On-line přenosy budou hosté sledovat v pátek od 16.30 hodin a v sobotu od 9.00 hodin ve Španělském sále na velkoplošném zobrazovacím zařízení. Zároveň bude signál přenášen přes satelit na milánskou konferenci. Technicky jde o velice náročnou akci, při níž bude CESNET spolupracovat se společnostmi O2, DialTelecom, CBL Communication a Zlinnet.

Účastníci setkání v Praze i Miláně postupně zhlédnou devět výkonů, během kterých budou operující lékaři živě komentovat svůj postup. Všechny zákroky proběhnou na očních klinikách Gemini. Konkrétně půjde o tyto operace:

pátek 10. října od 16.30 hodin (klinika Krč)

  • operace katarakty s implantací kapsulárního prstence a torické trifokální IOL FineVision bez viskomateriálu
  • implantace trifokální IOL FineVision s použitím kapsulárního prstence
  • implantace glaukomového implantátu ExPRESS

sobota 11. října od 9.00 hodin (klinika Zlín)

  • laserová operace katarakty s implantací kapsulárního prstence a torické trifokální IOL FineVision bez viskomateriálu
  • lasik relex smile
  • laserová operace katarakty s implantací IOL Incise
  • lasik laserem Z6 a Amaris 1050rs
  • lasik extra laserem Victus a Amaris 1050rs.
  • kombinovaná operace katarakty s transplantací endotelu DMEK za kontroly OCT v mikroskopu

Operace budou realizovat přední specialisté oční kliniky Gemini Pavel Stodůlka, Drahomíra Baráková a Klára Samková. Významně k obsahu konference a předáním zkušeností našim lékařům přispěje prezident Evropské společnosti kataraktové a refrakční chirurgie (ESCRS) Roberto Bellucci z Itálie, který osobně provede v pořadí třetí sobotní zákrok (laserová operace katarakty s implantací IOL Incise).

Více o festivalu na http://www.ocnifestival.cz/pof/

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Zabývá se výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky svým výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT či gridových projektech (EGI.eu), a podílí se aktivně na jejich realizaci. Sdružení pracuje i na využití vysokorychlostních sítí pro sdílení multimediálních dat, a to jak synchronně formou videokonferencí a sdílených aplikací, tak asynchronně formou streamingu.

POF_03 POF_02 POF_08 POF_07 POF_06 POF_05 POF_04 POF_09 POF_10 POF_11

Poslední změna: 24.11.2014