Konference Internet a Technologie 12 má kompletní program

Na adrese www.nic.cz/it12/ byla dnes zveřejněna oficiální webová prezentace nadcházejícího pátého ročníku konferenceInternet a Technologie. Na stránkách je vystavena finální podoba programu včetně časového harmonogramu jednotlivých přednášek. Součástí stránek je také registrační formulář umožňující přihlášení na akci. KonferenciInternet a Technologie 12 pořádají 24. listopadu společně sdružení CZ.NIC a CESNET. Oficiálním partnerem akce je Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze, na jejíž půdě se bude jubilejní setkání fanoušků internetových technologií konat.

Většinu příspěvků propojí návaznost na spolupráci s akademickým prostředím a open source projekty určenými odborné komunitě, která je aktivní v oblasti internetových technologií. Mezi tématy tak například budou problematika certifikátů a jejich možné uložení do DNS, stav vývoje BINDu 10, nová směrovací infrastruktura LISP nebo informace získané z provozu DNS. Na pořadu bude i přednáška nestora českého Internetu Jiřího Peterky při příležitosti registrace milionté domény .CZ.

Součástí konference budou vedle hlavního programu také workshopy. V jejich průběhu se budou členové Laboratoří CZ.NIC věnovat DNS serveru Knot a routovacímu daemonu BIRD. Workshopy se zaměří zejména na praktické ukázky využití technologií, zájemci o účast by si proto měli přinést vlastní počítače.

Mediálními partnery konference Internet a Technologie 12jsou servery Root.cz, Lupa.cz, AbcLinuxu.cz, LinuxExpres.cz, ITbiz.cz, Connect.cz a Živě.cz.

O sdružení CESNET

Sdružení CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR. Sdružení se zabývá výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům sdružení CESNET reprezentuje Českou republiku v mezinárodních projektech zaměřených zejména na budování panevropské sítě GÉANT a gridové infrastruktury EGI.eu a podílí se aktivně na jejich realizaci. Více na: www.cesnet.cz.

Kontakt pro média:

Gabriela Krčmařová
PR manažer CESNET, z. s. p. o.
Tel.: +420 234 680 233 GSM: +420 724 152 819
Mail: gabriela.krcmarova(аt)cesnet.cz

O sdružení CZ.NIC

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již103 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. CZ.NIC je členem sdružení EURid spravujícího evropskou doménu EU, a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další). Více informací nawww.nic.cz.

CZ.NIC a zajímavosti z oblasti domén a doménových technologií můžete sledovat také díky veřejné mailové konferenci NIC-NEWS, .blogu, Google+, Twitteru CZ.NIC nebo facebookové stránce sdružení.

Kontakt pro média:

Vilém Sládek
PR manažer CZ.NIC, z. s. p. o.
Tel.: +420 222 745 117 GSM: +420 739 452 919
Mail: vilem.sladek(аt)nic.cz

Jan Hrabovský
Account Manager Heretic PR s. r. o.
Tel: +420 222 939 842 GSM: +420 777 855 459
Mail: hrabovsky(аt)hereticpr.cz

 

6. listopadu 2012

Poslední změna: 24.11.2012