CESNET na konferenci Internet a Technologie 14.2

Registrace právě probíhá

Praha 13. listopadu 2014. Sdružení CESNET se stalo partnerem konference Internet a Technologie 14.2, která volně navazuje na jarní setkání Internet a Technologie 14. Hlavními body akce, která proběhne v sobotu 29. listopadu 2014 od 9.30 hodin v budově Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze-Dejvicích (Thákurova 9), budou: aktuální projekty Laboratoří CZ.NIC, aktivity realizované sdružením CESNET a související témata subjektů z komerční sféry.

Michal Strnad ze sdružení CESNET promluví na téma Letem světem datových úložišť. První část přednášky se bude týkat konfigurace datových úložišť CESNET a dostupných služeb, druhá část podrobněji jedné z nabízených služeb, kterou je ownCloud. Aleš Padrta a Michal Kostěnec ze Západočeské univerzity v Plzni pak představí projekt Podpora IPv6 pro Sauron, který slouží ke správě registrací DNS a DHCP. Informovat budou i o úpravách systému v rámci projektu Fondu rozvoje CESNET, díky němuž byla přidána kompletní podpora pro IPv6. Lukáš Kekely ze sdružení CESNET bude demonstrovat výsledky výzkumného projektu zaměřeného na monitoring 100G Ethernetových sítí. Živé demo FPGA akcelerátor pro monitorování 100Gb sítí představí funkci a unikátní vlastnosti akcelerační karty s CFP2 LR4 rozhraním.

Setkání tradičně pořádá sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Registrační formulář je k dispozici na internetových stránkách http://www.nic.cz/it14.2/, kde se můžete seznámit i s kompletním programem. Vstup na akci je pro registrované zájemce zdarma. Přihlásit se je možné do pátku 21. listopadu.

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 113 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. Více na: www.nic.cz

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Zabývá se výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky svým výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT či gridových projektech (EGI.eu), a podílí se aktivně na jejich realizaci.

Poslední změna: 24.11.2014