CESNET na Strahově – o víkendu tam proběhne InstallFest

Praha 26. února 2014. O tomto víkendu (1. a 2. března) proběhne na pražském Strahově tradiční konference InstallFest, kterou pro odbornou veřejnost pořádají studenti klubu Silicon Hill. Letošní ročník se zaměří na počítačové sítě, jejich provoz a bezpečnost. Jedním z partnerů akce je sdružení CESNET, které přispěje i do přednáškového bloku prezentacemi svých odborníků: Ondřej Caletka nejdříve představí projekt OpenWRT a jeho možnosti a v dalším vystoupení se zaměří na provozování DNS, Lukáš Macura bude hovořit o IP telefonii v OpenWRT a Michal Strnad se zamyslí nad problematikou zálohování.

Šestý ročník obnovené konference InstallFest se jako tradičně bude zabývat tématy spojenými s Linuxem, programováním, správou serverů a letos také výrazněji počítačovými sítěmi. Návštěvníky čeká několik prezentací na toto téma a samostatný OpenWRT track, v němž se přednášející budou věnovat nasazení Linuxu v síťových prvcích.

„Prakticky každý má dnes doma malý WiFi router, který má výrazně více možností, než si uživatelé uvědomují. Výchozí software v těchto krabičkách ale uživatele často svazuje a nedává jim plnou kontrolu. Po instalaci OpenWRT je možné udělat si z levné krabičky plnohodnotný server,“ vysvětluje hlavní organizátor akce Petr Hodač.

Celkem je na dva dny připraveno 31 přednášek a šest workshopů, které jsou zaměřeny nejen na pokročilé uživatele, ale nově také na začátečníky. Vedle sdružení CESNET jsou partnery akce CZ.NIC, Active24, HWkitchen a FIT ČVUT v Praze.

Kompletní program konference i další podrobnosti jsou dostupné na: www.installfest.cz.

Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Zabývá se výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. V rámci těchto aktivit sdružení také vyvíjí otevřený fotonický systém CzechLight. Díky svým výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům reprezentuje Českou republiku v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT či gridových projektech (EGI.eu), a podílí se aktivně na jejich realizaci.

Tisková zpráva, 26. února 2014

Poslední změna: 26.2.2014