Na nádražích v Praze a Pardubicích je internet zdarma

Root.cz, 16. 10. 2014

„Na hlavních nádražích v Praze a Pardubicích se lze nově připojit bezplatně k WiFi. Spustily ho tam sdružení CESNET a společnost ČD – Telematika. K tomuto pilotnímu projektu se za pár týdnů připojí i pražské Masarykovo nádraží. ČD – Telematika na nádražích buduje síť přístupových bodů v rámci svých sítí WiFi Free. Uživatelé se k síti mohou přihlásit jednoduchou autorizací, prostřednictvím telefonního čísla a SMS, e-mailu nebo facebookového účtu. CESNET naopak připojení využije pro nadnárodní službu eduroam, která poskytuje bezplatné připojení studentům, učitelům a vědcům.
Po skončení a vyhodnocení pilotního provozu na těchto nádražích se předpokládá rozšiřování služby eduroam i na další nádraží a dopravní uzly,“ píše server Root.cz.

Původní zdroj

 

Na nádražích v Praze a Pardubicích je internet zdarma

Aktualne.cz, 14. 10. 2014

Zpravodajský portál Aktualne.cz informuje: „Na hlavních nádražích v Praze a Pardubicích se lze nově připojit bezplatně k bezdrátovému internetu. Spustily ho tam sdružení CESNET a společnost ČD – Telematika. Za několik týdnů se k pilotnímu projektu připojí i pražské Masarykovo nádraží. ČD – Telematika na nádražích buduje síť přístupových bodů v rámci svých sítí WiFi Free. CESNET připojení využije pro nadnárodní službu eduroam, která poskytuje bezplatné připojení studentům, učitelům a vědcům. »Jde o pilotní provoz, který nám poskytne představu o zájmu uživatelů v lokalitách tohoto typu a společnosti ČD – Telematika pak vhodnou zátěž pro otestování nově budované infrastruktury,« uvedl Jan Růžička z CESNETu. Po vyhodnocení pilotního provozu na těchto významných nádražích je pravděpodobné rozšiřování služby eduroam i na další nádraží a dopravní uzly.“

Původní zdroj

 

Na nádražích v Praze a Pardubicích běží Wi-Fi

E15, 15. 10. 2014

Sdružení CESNET a ČD – Telematika spustily na hlavních nádražích v Praze a Pardubicích bezplatné Wi-Fi. K pilotnímu projektu se záhy připojí i pražské Masarykovo nádraží,“ píše ekonomický deník E15.

 

Snadné bezdrátové připojení na železničních nádražích

NetGuru.cz, 16. 10. 2014

Informaci převzal i zpravodajský portál NetGuru.cz: „Studenti, učitelé i vědci se mohou nově připojit prostřednictvím služby eduroam k Internetu na Hlavním nádraží v Praze a v Pardubicích. Tyto lokality se za několik týdnů rozšíří ještě o pražské Masarykovo nádraží. Umožní to společný projekt sdružení CESNET a společnosti ČD – Telematika, která na zmíněných nádražích spouští pilotní provoz své služby WiFi Free. Právě prostřednictvím této služby rozšíří CESNET stávající pokrytí roamingové infrastruktury eduroam, jejíž tuzemskou část provozuje, o tři významné dopravní uzly. »Jedná se o pilotní provoz, který nám poskytne představu o zájmu uživatelů v lokalitách tohoto typu a společnosti ČD – Telematika vhodnou zátěž pro otestování nově budované infrastruktury,« říká Jan Růžička ze sdružení CESNET.“

Původní zdroj

 

Bezdrátový internet na pardubickém hlavním nádraží

Hitrádio MAGIC, 17. 10. 2014

O společném projektu sdružení CESNET a společnosti ČD-Telematika informovala i rozhlasová stanice Hitrádio MAGIC.

 

 

 

 

Poslední změna: 8.11.2014