Rozhovor s Alešem Padrtou z Forenzní laboratoře CESNET k The Catch 2022

Kde vznikl nápad na letošní téma?

Za téma vděčíme přepravním společnostem, které doručovaly odměny pro The Catch v roce 2021 a velkou část poztrácely nebo vrátily jako nedoručitelnou. Tak letos si to soutěžící mohli rovnou pohlídat. 🙂

Jak letošní kolo hodnotíte?

Hodnotím jej výborně, úkoly byly rozmanité a vypečené, účastníci se snažili, a dokonce nám i připravili moc pěkné write-upy.

Jaké bylo vaše největší překvapení jako organizátora/tvůrce?

Za ta léta už nás nic nedokáže překvapit. 😊 Každopádně jsme rozhodně nečekali, že první hráč dohraje všechny úkoly za méně než 24 hodin. A jak nám sám řekl, tak si myslel, že je soutěž otevřená jen 24h a chtěl ji dohrát – tak s takovým předsevzetím nás překvapil.

Prozradíte i něco vtipného ze zákulisí?

Třeba, že naši soutěžní stránku pro jeden z úkolů (http://really.sneaky.phishing.thecatch.cz) někdo nahlásil CZ NICu jako podvodnou. Už vidíte toho podvodníka, jak si dává slovo phishing do adresy?

Už máte nápad na příští rok?

Něco už se rýsuje, ale ještě to není jisté. Neříkali jste, že chceme modré mikiny příští rok? Tak zkusíme vybrat vhodné téma. Váš kolega naznačoval něco s letadlovou lodí, tak snad nám CESNET nějakou pořídí na hraní, abychom ji mohli prozkoumat. 😉

Takže The Catch 2023 bude?

Tak určitě, s klukama už sbíráme nápady.

Je The Catch stále českou soutěží nebo máme i zahraniční účastníky?

Kromě českých soutěžících máme také poměrně početné skupiny účastníků ze Slovenska a Francie.

Poslední změna: 22.11.2022