Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti 2017

Letos již popáté probíhá pod záštitou Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost akce Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti. Mezinárodní kampaň, která se snaží vzbudit zájem o oblast kybernetické a online bezpečnosti mezi všemi uživateli online technologií.

V rámci pestrého programu jako každoročně nabídne CESNET zájemcům z řad veřejnosti seminář Security Fest a pro zkušenější uživatele je nově připravena výherní soutěž The Catch.

Seminář Security Fest 

Kdy: 31. 10. 2017, 14:00

Kde: Masarykova kolej ČVUT

Akce je určena všem nadšeným uživatelům online služeb, sociálních sítí a chytrých technologií, především netechnicky zaměřeným uživatelům a mladým uživatelům (studentům středních škol a prvních ročníků VŠ), kteří svou „internetovou historii“ mají z větší části teprve před sebou.

Program semináře Registrace na seminář

Hra “The Catch”

Vyzývá všechny zkušené i začínající ajťáky, aby ověřili své schopnosti a zabránili rafinovanému útoku hackerů. Po dobu 4 týdnů mají hráči příležitost rozluštit čtyři různé, na sobě nezávislé, úkoly ze světa bezpečnosti, a tak se zapojit do soutěže o hodnotné ceny.

První úkol na každého odvážlivce čeká již 8. října 2017 na adrese http://mkb.cesnet.cz. Bojovat potom můžete až do 5. listopadu.

Registrace do soutěže

Poslední změna: 6.10.2017