Aktuality9. 10. 2019

Živý přenos z kardiologické konference

Jerieho kardio den je odborná konference, které se účastní přední osobnosti české kardiologie a kardiochirurgie. Součástí konference jsou živé přenosy z katetrizačního sálu, které zajišťuje CESNET jako partner akce. Jedná se o interaktivní obousměrný přenos s minimální latencí, kdy operující lékař přímo reaguje na připomínky a předvádí daný postup vedení výkonu.

Aktuality30. 9. 2019

CESNET na Noci vědců

Sdružení CESNET se již tradičně zúčastnilo Noci vědců, která populárním způsobem představuje zajímavé výsledky výzkumu a vývoje. Přenosem obrazu a zvuku jsem propojili naši laboratoř SAGElab na FIT ČVUT v Praze s laboratoří Síťola na Masarykově univerzitě v Brně a Filozofickou fakultu Univerzity Hradce Králové. Nejvíce zaujaly práce v oblasti vytváření a vizualizací digitálních 3D modelů. Návštěvníci měli například možnost prohlédnout si podrobně v „nadživotní“ velikosti šálek na kávu prezidenta T.G.Masaryka ze sbírky Muzea T.G.M. v Lánech.

Aktuality6. 9. 2019

Proběhl 10. workshop CEF

V rámci jubilejního 10. workshopu CEF Networks se sešlo v Praze 46 předních světových odborníků v oblasti optických sítí. CESNET pořádal tuto konferenci, aby umožnil setkání expertů z celého světa a sdílení zkušeností právě v oblasti navrhování a provozování nejmodernějších infrastruktur, které přenáší obrovské množství datového provozu, a zároveň umožňují pokročilé služby. Rozšíření vláknové databáze, způsoby nasvícení včetně technologie, flexibilita pro budoucí rozvoj, trvalá udržitelnost, disgregace technologií, finanční efektivita, to všechno byla témata, která byla prezentována z nejrůznějších úhlů pohledu a prostředí.

Aktuality4. 9. 2019

CESNET na Festivalu vědy

Dnes 4.9. se konal v Dejvicích Festival vědy, kde i my jsme měli stánek. Kolegové zde představili svá interaktivní dema, která si účastníci mohli vyzkoušet. Například společnou hru na klávesy s propojeným vzdáleným hudebníkem či si prohlédnou 3D modely sbírkových předmětů, které vytváříme ve spolupráci se sbírkovými institucemi.

Akce

Festival bezpečného internetu 2.–3. října, Praha

The Catch 7. října, Praha

všechny akce…